AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
10.05 Kraków: ARMS AND SLEEPERS (USA)
Pages:
1

alkaline

alkaline

Registered
Writen at: 2010-05-03 22:49:42
#6837
HCP Fever

[size=18]ARMS AND SLEEPERS (USA)[/size]
www.myspace.com/armsandsleepers
http://vimeo.com/5779711O genezie zespołu krąży tajemnicza opowieść. Legenda głosi, że historia Arms and Sleepers rozpoczęła się w ambulansie, wiozącym nocą przez bostońskie ulice umierającego mężczyznę. Jego dłoń ściskała walkmana, z którego dobiegały dźwięki, będące pomieszaniem chóru gospel z jazzowym bandem. Wraz z ostatnimi nutami, wydobywającymi się z walkmana, na zawsze zamknęły się powieki tajemniczego mężczyzny, a z chwilą jego śmierci – kaseta z muzyką zaczęła żyć własnym życiem. Był to też moment narodzin Arms and Sleepers. Intrygująca historia powstania zespołu – prawdziwa czy nie – jest też świetnym przykładem tego, jak intrygująca jest muzyka Arms and Sleepers.

Arms and Sleepers grają eksperymentalną muzykę, będącą połączeniem trip-hopu, post rocka i elektroniki z elementami jazzu. W swoim dorobku mają już niezależne wydawnictwa: debiutancką EP-kę "Bliss Was It In That Dawn To Be Alice" z 2006 roku oraz longplay "Black Paris 86" z 2007 roku, który zaoferował sporą dawkę melodyjnej i różnorodnej muzyki. Latem 2009 roku zespół przygotował długogrający krążek "Matador" z udziałem muzyków, takich jak: Philip Jamieson z grupy Caspian, Mona Elliott z zespołu Travels czy Adam Arrigo z The Main Drag.

Grupę tworzy dwóch członków: grający na instrumentach klawiszowych i obsługujący samplery Max Lewis oraz Mirza Ramic, grający na klawiszach i basie. Występy na żywo wzbogacane są również wizualizacjami, produkowanymi przez bostońskiego artystę Dado Ramadaniego.

10 maja 2010 Kraków
Forty Kleparz, ul. Kamienna 2-4
www.fortykleparz.com
godz. 20;
Bilety na ten koncert kosztują 25 zł i można je już kupować w Fortach Kleparz i Miejscu na Estery 1.
Koncert na Last.fm: http://www.last.fm/event/1388863+Arms+and+Sleepers
[size=18][/size]
Koncert na Last.fm: http://www.last.fm/event/1388863+Arms+and+Sleepers[/b][size=18][/size]
------------------------------------------------
[PM]

Pages:
1