AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
1984 + Bordo
1984 + Bordo - Warszawa, ul. Waryńskiego 12a
Beginning: Saturday 2020-01-18 19:00
End: Sunday 2020-01-19 05:00
Entry fee: 30 pln
Www: Watch
Author: carpenterk
Category: Concert + party
Place:Polska, Warszawa, ul. Waryńskiego 12a (Remont: Reaktywacja Legendy)
Legenda nowej fali lat 80. zespół 1984 powraca do Warszawy z nową płytą! Jako support zagra Bordo

Rzeszowskie Zagłębie Rockowe było jednym z najbardziej ekscytujących zjawisk na polskiej scenie rockowej lat 80., a grupa 1984 była jej najważniejszym przedstawicielem. Zimnofalowe, odhumanizowane brzmienie muzyki i poetyckie teksty Mizernego stały się wizytówkami tego niezwykłego zespołu.
Początki grupy sięgają roku 1984. Już rok później była ona jedną z sensacji festiwalu w Jarocinie i wystąpiła w koncercie finałowym. Właśnie wtedy w składzie zespołu znajdowali się Mizerny, Pancerny i Borys. Oni też nagrali brali udział w pierwszych nagraniach 1984 zarejestrowanych w Rzeszowie, a także w studiu Programu III Polskiego Radia.
Obejrzyjcie singiel "Ostatni pilot Wimany promujący nowy materiał
https://m.youtube.com/watch?v=f9JI9TdEBIk
# oraz dokument o zespole, emitowany w TVP 3 oraz w TVP Kultura https://rzeszow.tvp.pl/41578539/mizerny-i-1984-historia-podkarpackiego-rocka?fbclid=IwAR3ffIOyv8End39m_WuMpYdhR87D_8ns174xa2W4BBSXmUGaz4xCtvsUGTs
Człowiek" https://www.youtube.com/watch?v=06Ij0X_0iP8

Jako support zagra zespół Bordo:
Kilka słów o Bordo czyli manifest.
Nie jesteśmy muzykami. Gramy na instrumentach, ponieważ nie potrafimy na nich grać. Nie chcemy być wielkimi herosami scen, nie chcemy z nikim konkurować. Chcemy być twórcami we własnej, niższej sferze, pragniemy dla siebie twórczości, pragniemy rozkoszy twórczej.
W naszej muzyce najbardziej cenimy zgrzyt, pokraczność, przestrzeń, kreowanie nowych brzmień, powolność i ociężałość, nie gardzimy również piękną melodią. Muzyka nasza może być słodka jak czekolada lub kwaśna jak cytryna.
Artyści dnia siódmego - myślę, że takie określenie pasuje do nas najbardziej. Po tygodniowych zmaganiach z rzeczywistością, siódmego dnia spotykamy się w miejscu gdzie "wyświetlamy własne filmy" przy pomocy dźwięków. Tworzymy muzykę do nieistniejących filmów z nieistniejącymi dialogami. Opowiadamy o tym co w nas, co widzieliśmy, czego się boimy, kogo kochamy, czego nienawidzimy. Historie, które opowiadamy są często bardzo zawikłane, trudne do zrozumienia a także trudne do opowiedzenia przy pomocy kilku dźwięków i kilku słów. Należy przyznać, że nie należymy do osób bardzo "rozmownych", aczkolwiek upartych, pomimo różnych przeciwności nadal "mówimy".
Jesteśmy trochę pokraczni, czasem poważni lub też może śmiertelnie niepoważni. Pokazujemy swoje piękne różowe ciało naprzeciw ślicznie opalonej skóry młodej kobiety.
Rzeczywistość jest nieciekawa. Czasem jednak wchodzimy w ten piękny świat, przybierając cudze gesty, pozy, miny. Dopiero podczas snu, czy też na granicy rzeczywistości i snu, wszystko staje się możliwe. Na pograniczu dzieją się rzeczy dziwne i ciekawe. Dawkując sobie rzeczywistość staramy się zachować równowagę. Słuchając i podglądając z przymrużonymi lub szeroko otwartymi oczyma, malujemy muzyką obraz, czerpiąc z niego to, co jest dla nas ważne.
My w mieście i miasto w nas ze wszystkimi konsekwencjami. Z jednej strony fascynuje nas bogactwem wydarzeń, z drugiej zaś przeraża faktem determinacji życia człowieka. To właśnie miasto wywarło na nas ogromny wpływ i przyczyniło się do tego, że muzyka stała się naszym środkiem i celem. Wielcy artyści małych scen.

Po koncercie afterparty w klimacie 1984/ New Wave / DM / Kraftwerk

Bilety 30 pln w przedsprzedaży
Ebilet: https://sklep.ebilet.pl/aavn/205758207975489547
Going: https://goingapp.pl/evt/2179176/1984-w-remoncie-premiera-nowej-plyty
Empik: https://empikbilety.pl/wydarzenie/1984-w-remoncie-premiera-nowej-plyty/styczen-2020
Ticketmaster: https://www.ticketmaster.pl/event/1984-bilety/15363
/ 40 pln w dniu koncertu.
Wstęp tylko na afterparty 10 pln.

Otwarcie bram: 19:00
Bordo: 20:00
1984: 21:00
Afteparty do rana:)