AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
1984 / Le FleuR / Danse Macabre
1984 / Le FleuR / Danse Macabre - Bielsko-Biała, Rude Boy
Beginning: Friday 2018-11-23 18:00
End: Friday 2018-11-23 22:00
Entry fee: 30 PLN
Www: Watch
Author: carpenterk
Category: Concert
Rude BoyRude Boy

Poland
Bielsko-Biała
1 Maja 20
1984 / Le FleuR / Danse Macabre

Koncert w klubie
RUDEBOY CLUB
1-GO MAJA 20, 43-300 Bielsko-Biała

Początki grupy sięgają roku 1984. Już w rok później zespół stał się jedną z sensacji festiwalu w Jarocinie i wystąpił w koncercie finałowym. Rzeszowskie Zagłębie Rockowe było w tym czasie jednym z najbardziej ekscytujących zjawisk na polskiej scenie rockowej lat 80. W składzie zespołu znajdowali się Piotr "Mizerny" Liszcz (g), Wojciech "Pancerny" Trześniowski (bg) i Janusz Gajewski -"Borys" (dr), oni też brali udział w pierwszych nagraniach 1984 zarejestrowanych w Rzeszowie, a także w studiu Programu III Polskiego Radia. Przez kolejne lata zespół nagrał kilka znaczących płyt i był kilkakrotnie filmowany na scenie - na przykład w filmie "Fala". Wystąpił na wielu znanych festiwalach - Róbrege, Jarocin,Castle Party (trzykrotnie).
W 2015 zespół zagrał koncert z okazji XXX lecia i reaktywował się w starym składzie: Mizerny, Pancerny, Borys plus Alma Bury (voc,kb) i Sebastian Bełz (g).
Zimnofalowe, potężne brzmienie muzyki i poetyckie teksty Mizernego stały się wizytówkami tego niezwykłego zespołu. Zespół słynie z wysokiego poziomu muzycznego i świetnych koncertów - wykonuje na nich znaczące w historii polskiego rocka i znane utwory: Biała Chorągiewka, Specjalny Rodzaj Kontrastu, Sztuczne Oddychanie, Ferma Hodowlana, Człowiek - to tylko kilka przykładów z ich bogatego dorobku.
1984 przygotowuje się aktualnie do nagrania nowej płyty, kilka nowych utworów zaprezentuje przedpremierowo jesienią 2018 na koncertach w wybranych dobrych klubach muzycznych.
Strona zespołu:
https://www.facebook.com/zespol1984/