AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Agressiva 69
Last topics on forum:

! EVENT SUPPORTED !

Agressiva 69 - Ostrowiec Świętokrzyski, Perspektywy
Beginning: Friday 2014-04-11 20:00
End: Friday 2014-04-11 24:00
Entry fee: 15/20
Author: Avalanche
Category: Concert + party
Place:Polska, Ostrowiec Świętokrzyski, Perspektywy (Al. 3 Maja 6)
Agressiva 69 to prekursorzy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce zespół rockowo industrialny. Grupa została założona w 1987 przez Tomasza Grocholę i Jacka Tokarczyka. Ich pierwszy album, "Deus Ex Machina" został wydany w 1992 roku przez SPV Poland. Był czymś zupełnie nowym na polskim rynku muzycznym, a Agressiva nie musiała długo czekać na zainteresowanie. 

Występowała na największych scenach w Polsce i Europie z takimi gwiazdami jak Prodigy, Paradise Lost, New Model Army, The Mission, Front 242, Marc Almond, Alphaville i innymi. Takie osobowości jak Martin Atkins (legendarny perkusita PIL, Killing Joke, Nine Inch Nails, Pigface) czy Wayne Hussey (The Mission, Sisters of Mercy) wzięły udział w nagraniach wydanego w 2005 roku albumu "In", uznawanego za najlepszy jak do tej pory album Agressivy.
Grupa została także wielokrotnie doceniona przez polską branżę muzyczną. Klip do "Situations" był nominowany aż w 6 kategoriach na Yach Film Festival w 2003 roku i został nagrodzony nagrodą Grand Prix oraz w kategorii "animacja roku". "Hammered by the Gods" został ogłoszony najlepszym industrialnym albumem roku 2004, a "2.47" był nominowany do Fryderyka w kategorii najlepszy album techno. 

W listopadzie 2011 Agressiva 69 wydała płytę pt.Republika 69 z coverami legendarnej Republiki. Płyta ta została nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii Album roku – Muzyka alternatywna. W styczniu tego roku zespół wydał kolejne, wyjątkowe wydawnictwo – "UMMMET", będące artystyczną wizją tak ambientowej jak i industrialnej muzyki. Agressiva 69 pozostaje jedyną w Polsce grupą grającą tego rodzaju muzykę. I choć trudno jednoznacznie zdefiniować rodzaj muzyki jaki wykonują, Agressiva nigdy nie zapomina o swoich korzeniach.

Obecnie grupę tworzą: Tomek Grochola, Jacek Tokarczyk, Robert Tuta i Filip Mozul.