AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Closterkeller
Closterkeller - Kutno, MOTO PUB Garage
Beginning: Friday 2017-11-17 20:00
End: Friday 2017-11-17 23:00
Entry fee: 30zł / 40zł
Www: Watch
Author: carpenterk
Category: Concert
Place:Poland, Kutno, MOTO PUB Garage (Grunwaldzka 37)
Miejsce: MOTO PUB Garage
Godzina otwarcia klubu: 19:00
Start koncertu: 20:00
Bilety: 30zł - przedsprzedaż, 40zł - w dniu koncertu

Zapraszamy na koncert w ramach jesiennej trasy koncertowej " Abracadabra Viridian Tour 2017" promujący nowy album Closterkeller –"VIRIDIAN"!
Po sześciu latach od ostatniego krążka "Bordeaux", zespół nagrał kolejny, dziesiąty album studyjny. Oficjalna premiera albumu "VIRIDIAN" odbędzie się 22 września 2017.
Jest to pierwsze studyjne wydawnictwo w nowym, odmłodzonym składzie, gdzie w studio zadebiutował m.in. syn Anji Orthodox, perkusista Adam Najman. Obok nich zespół tworzą: klawiszowiec Michał Rollinger, basista Aleksander Gruszka, oraz nowy, młody gitarzysta Michał Jarominek.
O nowym wydawnictwie liderka zespołu Anja Orthodox mówi "To kolejna kolorowa płyta tym razem w zieleni, kolorze życia i nadziei. Część utworów na Viridian jest uporządkowaniem przeszłości, a część zupełnie nowych powstałych już w tym odmłodzonym składzie i te są moim zdaniem najlepsze co mnie bardzo cieszy. Przez to płyta jest szalenie zróżnicowana muzycznie od utworów miękkich do mocno rockowych. W tekstach poruszyłam głównie temat walki ognia z wodą gdyż w taki sposób toczyło się moje życie w ostatnich latach ale są też dwa teksty takie społeczno-polityczne oraz klimaty bajkowo-oniryczne czyli też duża różnorodność".
Część materiału z VIRIDIAN zespół prapremierowo zaprezentował na żywo na ponad dwudziestu koncertach podczas swojej wiosennej trasy koncertowej, gdzie po reakcji fanów można wnioskować, iż nowe utwory, a tym samym zbliżające się wydawnictwo w kolorze zieleni ma już swoich zagorzałych zwolenników.

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco "zakręconego" pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.
Występy na żywo to mieszanka spontanicznego rockowego koncertu oraz podniosłej, poetyckiej, niemalże mistycznej atmosfery (co czyni je podobnymi do koncertów zespołów gotyckich). Perfekcja wykonania, doskonałe kompozycje i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia!

https://www.facebook.com/closterkeller/
www.closterkeller.pl