AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Danse Macabre I : Neura + Nerv + Marsjasz
Danse Macabre I : Neura + Nerv + Marsjasz - Olsztyn, Pub Admiral
Beginning: Friday 2011-04-29 19:00
End: Friday 2011-04-29 22:00
Entry fee: 5PLN
Www: Watch
Author: brzydki
Category: Concert + party
Place:Poland, Olsztyn, Pub Admiral (Pieniężnego 5)
Jest to pierwszy z cyklu koncertów, organizowanych przez grupę twórczą Własny Sumpt, zatytułowany zbiorczo "Danse Macabre - czyli muzyczny przystanek.". Jest to wyjątkowa impreza, na której będziesz mógł usłyszeć nietuzinkowe, młode kapele o mocno alternatywnym brzmieniu.
Tego wieczoru zagrają:
Na początek Neura. Dźwięki rodem z laboratorium szalonego akustyka zamkniętego w kazamatach prof. Frankensteina. Skład doskonałych (choć młodych) muzyków grający mieszankę rocka, brzmień alternatywnych i popu polaną psychodelicznymi tekstami.
Zaraz po nich zagra dla was NerV. Kapela o dobrej technice i ciężkich, mrocznych tekstach. Czarny koktajl grunge'owego brzmienia, surowego wokalu, oraz klimatu, który sprawi, że po wyjściu z Admirała, będziecie mogli na własne oczy taniec kościotrupów rodem z Durera.
Jeżeli jednak wasza psychika wytrzyma, uda wam się zobaczyć zespół zamykający show, czyli Marsjasza. Kapela mocno bazuje na muzyce zimnej fali z lat 80-tych ubiegłego wieku, a w swoich tekstach nawiązuje do utworów m.in. Arthura Rimbaud, Heramana Hesse czy też Johanna Wolfganga Goethego. Brzmienie zminimalizowane, pełne emocji i refleksji. Na co więc czekasz? Przyłącz się do tańca śmierci i daj się porwać mrocznej otchłani. Spróbujesz raz i nie będziesz mógł przestać.