AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Half Light
Half Light
[ Create new message ]

Level: Registered
Sex: None
Please sign in to see more information

Additional info about the user:

Links added: 1


User About:
Grupa muzyczna Half Light powstała w maju 2009 r. z konfiguracji energetycznej dwóch muzycznych orbit, wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego i klawiszowca Piotra Skrzypczyka. Aby w pełni tworzyć muzyczną konstelację do składu dołączył gitarzysta Krzysztof Marciniak. I tak powstał Half Light.
Założeniem zespołu jest przeniesienie słuchacza w intymny, ciepły, choć czasem niespokojny półmrok, w którym zagubiony we współczesności człowiek może się ukryć i odnaleźć siebie. Skrzyżowanie elektronicznych brzmień z naturalnością ludzkiego głosu i subtelnej gitary daje oryginalne, muzyczne przestrzenie elektro-akustyczne.
1 lutego 2010 roku odbyła się premiera pierwszego singla „Take My Hand” wydanego przez warszawską firmę MJM Music Pl. Do utworu nakręcono również teledysk zrealizowany m.in. na plażach Normandii, reżyserem klipu jest francuski operator Christophe D. Falconnet. Przebój „Take My Hand” był emitowany w wielu stacjach radiowych i telewizyjnych (TVP1), np.: w Polskim Radio Pr 3, Polskie Radio PIK ( ponad 20 tygodni na Liście Przebojów), Radio Łódź, Radio Szczecin, Radio Gra i wielu innych. Utwory Half Light pojawiły się również na prestiżowej Polish Airplay Chart – cotygodniowej liście najchętniej granych piosenek przez stacje radiowe oraz telewizje muzyczne w Polsce. Od 5 lipca br. drugi singiel „My Mary” promuje nadchodzącą płytę zespołu zatytułowaną „Night In The Mirror” (MJM Music Pl.) Premiera wydawnictwa miała miejsce 20.10.2010 r. Krążek został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność oraz krytykę. Płyta miała bardzo dobre recenzje w Polsce jak i zagranicą. O „Night In The Mirror” pisały m. in. portale niemieckie, szwedzkie, belgijskie, rosyjskie oraz azjatyckie. Od 10.12.2010r. oficjalnie debiutancki album można kupić u naszych zachodnich sąsiadów.

29 sierpnia 2011 roku Half Light wydał drugą płytę pt: „Nowe Orientacje”, która oparta jest na kompozycjach legendarnego debiutu Republiki „Nowe sytuacje”. Płytę promowały single „Halucynacje” oraz Śmierć w bikini”. Zespół wystąpił w wielu programach telewizyjnych m.in. „Kawa czy herbata” w TVP1, „Pytanie na śniadanie” w TVP2, Teleexpresie, a także udzielił wywiadów w Polskim Radio Pr 1, w Trójce, RDC, Radiu PIK, Radiu Rzeszów i innych. Half Light również można zobaczyć na portalach WP,Students.pl. Orange.pl.

Aktualnie zespół pracuje nad wydaniem trzeciej płyty „Black Velvet Dress”, która ujrzy światło dzienne 22 października 2012 roku. Krążek składa się z 11 autorskich utworów w stylu electroprog/synthpop/electrprock.

Wejdź w naszą strefę półmroku, zajrzyj i dowiedź się, czym jest HALF LIGHT.