AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Koncert 1984 + Secesja
Koncert 1984 + Secesja - Przemyśl, FORT XXII
Beginning: Saturday 2018-11-17 19:00
End: Saturday 2018-11-17 22:00
Entry fee: 30 PLN
Www: Watch
Author: carpenterk
Category: Concert
FORT XXII

Poland
Przemyśl
Wybrzeże marsz. Józefa Piłsudskiego 7
1984 + Secesja

FORT XXII
Wybrzeże marsz. Józefa Piłsudskiego 7, 37-700 Przemyśl

Jak się ma Zacna kapela "1984"?
Ano ma sie całkiem dobrze, koncertuje i to jak.

"Znajduję w tej muzyce jednak więcej buntu niż rezygnacji. Życie tu i teraz jest ważniejsze niż ulubione wspomnienia, zniewalająca nostalgia i wzniosłe depresje. Dlatego znajduję też siebie w tych słowach i dźwiękach. Anioły przyleciały do mnie (dziś z Rzeszowa). Więc jestem.
Bardzo podobał mi się wczorajszy koncert. 1984 brzmi świeżo i mocno, dynamicznie, jakby wstąpił w nich nowy duch. Jednym z impulsów było zapewne dołączenie Alma do składu, ale też od dłuższego czasu czuć chęć koncertowania i tworzenia nowych rzeczy u każdego z członków zespołu, widać radość, którą czerpią ze wspólnego grania. Chyba najbardziej, jak zawsze, u Janusza:-) Wierzę, że urodzi się z tego nowa płyta!

Pewnie nie obchodziłoby mnie to wszystko aż tak bardzo, gdyby to nie była... moja muzyka, moje brzmienia. To ciągle odkrywane na nowo, bezkompromisowo nowofalowe granie, momentami ostrzejsze, motoryczne, prawie punkowe, momentami mantrowe, bardziej zimne i mroczne, psychodeliczne nawet. Przemawiają też do mnie słowa Piotra o wyobcowaniu, niebezpieczeństwach i zagrożeniach (nie tylko egzystencjalnych), mierzeniu się człowieka ze światem, życiem społecznym i jego paradoksami, wreszcie ze sobą samym.

Są przy tym 1984 uczciwie (!) antysystemowi, nie ulegają pokusie i nie rozmieniają się na drobne, nie wikłając swojej twórczości w jakieś bieżące spory ideowe czy polityczne. Nie uprawiając zwykłej publicystyki jako prostego komentarza do współczesności pozostają ponadczasowi nie tylko w muzyce, ale też w tekstach".

Relacja z koncertu z 22 września z Warszawy zaczerpnięta od Sławka Wojktowskiego.
https://www.facebook.com/profile.php?id=1630345442


1984 przygotowuje się aktualnie do nagrania nowej płyty, kilka nowych utworów zaprezentuje przedpremierowo jesienią 2018 na koncertach w wybranych dobrych klubach muzycznych.
Strona zespołu:
https://www.facebook.com/zespol1984/