AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Record Store Day Warsaw - 2017
Record Store Day Warsaw - 2017 - Warsaw, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Beginning: Saturday 2017-04-22 12:00
End: Sunday 2017-04-23 20:00
Entry fee: free
Www: Watch
Author: carpenterk
Category: Convention
Place:Poland, Warsaw, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (Anielewicza 6)
Record Store Day Warsaw 2017

Kolejna edycja międzynarodowego święta promującego niezależne sklepy płytowe oraz całą kulturę winylową odbędzie się 22 i 23.04.2017 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w którym do 29 maja oglądać można wystawę "Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu". RSDW 2017 to największa oraz najbardziej atrakcyjna jak dotąd edycja tego wydarzenia w Polsce. Partnerem muzycznym wydarzenia jest T-Mobile Electronic Beats - projekt, którego celem jest odkrywanie i tworzenie nowych trendów w świecie kultury miejskiej.

Od godziny 12:00 do 20:00 w foyer muzeum będzie można nie tylko nabyć płytę winylową, wybraną spośród bogatej oferty ponad 40 wystawców z całego kraju i z zagranicy (Far Out Recordings, Lanquidity Rec), ale również przesłuchać ją w strefie odsłuchowej, umyć przy pomocy myjki do płyt oraz zakupić akcesoria jej dedykowane.

Na uczestników wydarzenia czeka też wiele innych atrakcji: dj-sety i showcasy grane na żywo podczas targów, projekcje filmów muzycznych fabularnych i dokumentalnych, m.in. "Cadillac Records" i "Namiętność i dźwięk w Berlinie Zachodnim", warsztaty didżejskie ze Spinlab Dj School oraz z produkcji muzyki prowadzone przez Dj Eprom (zapisy, ilość miejsc ograniczona), a także wystawy o tematyce winylowej i muzycznej. Na terenie budynku jest też dostępna strefa dla dzieci, pełna atrakcji dla najmłodszych. Wszystko to będzie się działo zarówno w pomieszczeniach głównej części muzeum, jak i w oddzielonej (również odrębnym wejściem) klubokawiarni POLIN.

Wstęp na targi jest bezpłatny.

Jednym z zagranicznych gości RSDW będzie fotograf i digger Eilon Paz, autor kultowego albumu o kolekcjonerach winyli " Dust & Grooves: Adventures in Record Collecting", którego zdjęcia zostaną zaprezentowane w muzeum. W sobotę 22 kwietnia odbędzie się spotkanie z artystą, na miejscu będzie można też kupić album oraz inne gadżety z nim związane.

Wydarzeniami towarzyszącymi Record Store Day Warsaw 2017 są koncerty w sobotni i niedzielny wieczór w audytorium POLIN oraz oficjalne sobotnie afterparty w warszawskim klubie DZIK - Record Store Day Warsaw Afterparty na którym zagrają: Goldierocks The Selector (UK), Eltron John, KARARA i Pejzaż (ex Ptaki).

Gwiazdy koncertowej odsłony RSDW to m.in. Andrew Ashong (UK), MA na RSDW 2017, Night Marks Electric Trio, SOTEI i Tubas Składowski na RSDW 2017.

Bilety na koncerty dostępne są w przedsprzedaży na stronie internetowej Going i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz w kasach Muzeum. Bilety na afterparty w klubie DZIK w dniu imprezy.

Pełny program na www.recordstoredaywarsaw.pl

Zapisy na warsztaty na stronie muzeum POLIN: http://www.polin.pl/pl/wydarzenie/warsztaty-z-produkcji-muzyki-dj-eprom-na-record-store-day-warsaw, http://www.polin.pl/pl/wydarzenie/warsztaty-spinlab-dj-school-na-record-store-day-warsaw.

Wystawcy: Alkopoligamia.com, Aloha Entertainment* / AlohaSklep.pl, Antykwariat Tamka, Art Reco, Antykwariat Grochowski - Piwnica, asfaltshop.pl, Asfalt Records, Black Market, BDTA, Cyman Records, Digger Dogz, Papa Winyl, Far Out Recordings, Fonografika, Frankenstein Vinyl, Gig Ant, Grubanuta.pl, Gusstaff Records, HEMP REC., Janus Vinyl Records, Kameleon Records, Lado ABC, Lanquidity Rec, Muzyka Miasta, Muzyczne Listy/Vintage Soundglasses, Moonshine Recordings, NEXTPOP, Plays.pl, Płyty Gramofonowe plytygramofonowe.pl, Rap History Warsaw, Reggae got Soul & Funk, Requiem Records, Sklep Muzyczny HIT - Płyty Winylowe / CD / DVD / Bluray, Sony Music Poland, Tittyshaker Records, Trzaski, U Know Me Records, Vinyl Tamka, Warner Music Poland, Winylownia, Winyl Market, Yakrecords

Partnerzy: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, British Council Polska
Partnerzy medialni: Radio Kampus, Co Jest Grane24, JazzSoul.pl, soulbowl.pl, Vinu, Noisey Polska, Going., Aktivist, Ströer Digital Media

Record Store Day Warsaw - 2017 odbywa się pod auspicjami nowej inicjatywy o nazwie Poprostu Kultura.