AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Rome
Rome - Poznań, U Bazyla
Beginning: Saturday 2018-03-17 19:30
End: Saturday 2018-03-17 23:00
Entry fee: ??
Www: Watch
Author: Dobermann
Category: Concert
U BazylaU Bazyla

Poland
Poznań
ul. Norwida 18A
Iron Realm Productions i Left Hand Sounds zapraszają na trzy koncerty projektu ROME w Polsce.
Bliskie spotkanie z twórczością Jerome Reuter’a można będzie przeżyć w Krakowie, Warszawie i Poznaniu w marcu 2018 roku!

ROME
15.03. Kraków, Żaczek
16.03. Warszawa, Hydrozagadka
Info: fb.com/IronRealmProductions

17.03. Poznań, U Bazyla
Info i bilety: www.lefthandsounds.org


Pochodzący z Luxemburga muzyk Jerome Reuter założył ROME (nazwa projektu pochodzi od jego imienia) w 2005 r. i od tego czasu wydawał kolejne płyty, które mocno wstrząsnęły sceną neofolk i industrial. Klimat muzyki i tekstów Rome jest wyjątkowy – łączy w sobie kunszt komponowania melodii, subtelne i poetyckie słowa oraz bezpośredni styl muzyczny, który czerpie z tradycji pieśni ludowej, dark ambientu, apocalyptic folku, popu, rocka akustycznego, cold wave oraz martial industrial – wszystkie te elementy zlewają się tutaj w szczególnie awangardową mieszankę.

Poprzez cały cykl koncept albumów Rome rozwinął szczególną muzyczną "poezję tęsknoty", która wywodzi się z mrocznego, melancholijnego poczucia wykorzenienia i wyraża poczucie samotności życia we współczesnym świecie. Bohaterami tekstów ROME są bezwiedni buntownicy Camusa, dotknięci współczesnymi burzami XX wieku: wygnani, prześladowani, pogardzani i niezrozumiani.

Muzyka ROME czerpie silnie z tradycji bardów takich jak Jacques Brel czy Leo Ferré, ale dodaje do niej te bardziej mroczne elementy (post)industrialnej kultury. Teksty ROME z kolei są inspirowane dziełami literatury światowej, od Camusa po Geneta, a używane przez Jerome’a techniki kolażu słownego pozwalają zbudować niezwykły pomost intertekstualności między słowem a dźwiękiem. Liryczne piękno kompozycji Jerome’a, głębia jego poezji i skomplikowane aranżacje sprawiają, że obcowanie z jego muzyką to szczególne doświadczenie.

W styczniu 2018 r. Rome wyda nowy album zatytułowany Hall of Thatch – koncerty w Poznaniu, Krakowie i Warszawie będą promować jego nowe wydawnictwo.