AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Tamaryn // Cold Showers
Tamaryn // Cold Showers  - Warsaw, Pogłos
Beginning: Wednesday 2019-06-12 19:00
End: Wednesday 2019-06-12 23:00
Entry fee: 50 zł – 60 zł
Www: Watch
Author: carpenterk
Category: Concert
Pogłos

Poland
Warsaw
Burakowska 12
Tamaryn (DERO ARCADE, USA)

Shaun Durkan - wokalista i basista Weekend i Tamaryn Brown tworzą dreampopowe pejzarze, które w ich muzyce łączą się z shoeagaze'owym jazgotem. Z każdym kolejnym wydawnictwem ich muzyka jest staję się bogatsza, ale zespół nie boi się zmieniać i kreować swojej formuły. Ostatnie wydawnictwo Dreaming The Dark, które zespół będzie promować podczas koncertu jest jednocześnie najciemniejszą i najtrudniejszą płytą w dorobku grupy, będąc jednocześnie przebojową i przystępną podróżą pomiędzy alt popem, a post punkiem.

Cold Showers (Dais Records, USA)

Zespół założony w Highland Park w Kalifornii w 2010 roku, łączy shoegaze z post-punkiem / no-wavem. Z pewnością mógłby wpasować się do katalogu nieistniejącego już Factory lub wczesnego Rough Trade Records.
Po tym, jak zespół wydał single w Mexican Summer i Art Fag, Cold Showers podpisał kontrakt z Dais Records. Pod koniec lata 2012 roku Dais Records wydał debiutancki album zespołu, Love and Regret, który został bardzo pozytywnie przyjęty. Po kilku udanych trasach z takimi zespołami jak The Soft Moon i Veronica Falls, zespół zdecydował się poświęcić czas na rozpoczęcie tworzenia nowych utworów w bardziej popowym kierunku. Wydali garści singli i kaset na żywo w Dais, po czym zdecydowali się ponownie zamknąć się w studiu, żeby nagrać pełnowymiarowe Matter of Choice, które ukazało się pod koniec 2015 roku.

12.06.2019
Klub Pogłos
bilety:
50 zł - przedsprzedaż przez Going. - https://goingapp.pl/evt/2101385/tamaryn-cold-showers
60 zł - w dniu koncertu na bramce