AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
WEF ON TOUR: Pre China Tour & WEFolot – w pogoni za bitem
WEF ON TOUR: Pre China Tour & WEFolot – w pogoni za bitem - Warszawa, Mandala
Beginning: Saturday 2009-04-25 21:00
End: Sunday 2009-04-26 07:07
Entry fee: 10
Author: sasa
Category: Concert + party
Place:Polska, Warszawa, Mandala (Emilii Plater 9/11)
WEF ON TOUR: Pre China Tour & WEFolot – w pogoni za bitem

Warszawa, 25 kwietnia
Narodowa Galeria Sztuki „Zachęta" i klub „Mandala"

W sobotę 25 kwietnia 2009 w Warszawie kolejne wydarzenie z cyklu „WEF on Tour". Artyści Warsaw Electronic Festival zagrają koncerty w „Zachęcie" i w klubie „Mandala". Wystąpią zarówno projekty tworzące eksperymentalne oblicze WEF, jak i te spod znaku IDM i elektroniki tanecznej. Nie zabraknie też świetnie zapowiadających się debiutantów sceny.


„Zachęta" - CHOP – Pre China Tour
W Sali Kinowej Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta" zaprezentują się „eksperymentaliści" Warsaw Electronic Festival.
Koncert rozpoczną muzycy tworzący polsko-chiński projekt CHOP, który w czerwcu wyruszy w trasę po Chinach. Występ w „Zachęcie" będzie dla nich swoistą próbą generalną przed tym niezwykłym tournee, którego przebieg będzie można śledzić na specjalnym blogu: www.wef.pl/chinatour. Na koniec zabrzmi „Gold Plated Face" – najnowszy projekt szefa artystycznego WEF, Jarosława Grzesicy. Oficjalna premiera tego projektu odbędzie się w „Zachęcie" 6 czerwca tego roku.

Start: 16.00
Bilet: 10 zł (płyta WEF w prezencie)

Line-up:

1. Eta Carinae (CHOP)
2. Nejmano (CHOP)
3. Minoo (CHOP)
4. Gold Plated Face

Wizualizacje:
1. Pani K
2. JD Video


„Mandala" - WEFolot – w pogoni za bitem! Na scenie w „Madali" zagrają weterani i debiutanci sceny WEF. Szykuje się maraton co najmniej 8 godzinnej balangi elektronicznej. Imprezę rozdmuchają znane i lubiane projekty wykonawców takich, jak Dagiel czy Liquid Molly. Po nich pojawią się nowe twarze sceny, m.in. evf, Zova, Sourone. Każdy set dopełniać będą wizualizacje vj-ów.

Start: 16.00
Bilet: 10 zł (płyta WEF w prezencie)

Line-up:

1. MadBoy
2. Evf
3. Liquid Molly
4. Zova
5. Dagiel
6. Popoff
7. Antiharmonix
8. Sourone
9. Łukasz Ciszak

Wizualizacje:
1. JQM
2. Mickrokino
3. Pan Dudziński
4. Joanna Jurczak
5. Pikselo

Informacje o artystach::


Eta Carinae (ambient)
Eta Carinae to solowy projekt Grzegorz Bojanka, założyciela www.etalabel.com, w którym promuje ambient i nową, eksperymentalną elektronikę, tworzoną głównie przez młodych polskich twórców. Grzegorz konsekwentnie realizuje zamysł wprowadzania brzmień eksperymentalnych i elektroakustycznych do swoich kompozycji, które są połączeniem nowoczesnej melodyki, ambientu a często nawet noisu. Podczas realizacji jednego z albumów EC współpracował z artystami z Kanady, Tajwanu a także twórcami polskimi. Grzegorz związany jest też z Warsaw Electronic Festiwal, na którym często występował jako twórca, a od roku 2007 udziela się również jako współorganizator. Zajmuje się inicjatywą WEF on TOUR. W przerwach Grzegorz współtworzy chińsko – polski projekt, ChoP, gdzie wraz z ZenLu (pochodzącym z miasta Shenzhen) kontynuują poszukiwania na polu organicznego ambientu. W ramach projektu ChoP obaj artyści zaprosili już wielu artystów z Polski i Chin do współpracy, której owocem jest już kilka wspólnych płyt, oraz nadchodząca w czerwcu 2009 trasa koncertowa w Chinach.

Nejmano (ambient/noise)
Nejmano to solowy projekt Macieja Nejmana - muzyka pochodzącego z Gdańska utworzony w 2000 roku. Jego muzyka to ambient z elementami noise z dużą ilością improwizacji elektronicznej. Potężna dawka ciemnej harmonii i brudnych brzmień, połączona ze zmiażdżonym dźwiękiem gitary. Muzykę tą można określić jako "zupę dźwiękową", która za każdym razem może być słyszana i odebrana zupełnie inaczej. Stworzył wraz z chińskim producentem KLC_NIRREH#@!em w ramach polsko-chińskiego projektu CHOP vol.4 album pt: „SounDual" wydany w wytwórni WePlay!

Minoo (elektronika/jazz)
Minoo to muzyczny projekt Pawła Pruskiego skupiający się głównie wokół dźwięków eksperymentalnej elektroniki oraz jazzu. W 2008 r. nakładem wytwórni www.etalabel.com ukazał się debiutancki album - Material Spirit. Płyta ta była odzwierciedleniem wizji dotyczącej duchowości w muzce. Od początku 2008 roku nawiązana została również współpraca z chińskim producentem Sin: Nedem w ramach polsko-chińskiego projektu CHOP vol.3. Owocem tej współpracy jest album „Improvision" wydany w wytwórni WePlay!

Jarosław Grzesica (elektronika/eksperyment)
Muzyk eksperymentalny, kurator projektów nowo medialnych, producent i promotor sceny nowo-elektronicznej i eksperymentalnej, dziennikarz muzyczny, autor testów i warsztatów związanych z zagadnieniami technologicznymi produkcji dźwiękowej i wizualnej. Autor projektów radiowych: Audycja Future Shock w Jazzradio w ramach której od 2002 roku wypromował około 30 młodych polskich wykonawców nowo elektronicznych (m.i.: L.O.F., April Tone, Capitan Commodore, TR21, Anthill, Qriozum i inne). Współautor projektów radiowych o charakterze eksperymentalnym: Future Sessions - nocne koncerty radiowe w BIS Polskiego Radia związane z wykonawcami promowanymi przez WEF. Jako promotor zajmuje się prezentacją sztuki nowych mediów w tym muzyki elektronicznej, prezentując ją w kontekście kształtującej ją technologii. Szef artystyczny Warsaw Electronic Festival. Kurator wystaw poświęconych nowym mediom i muzyce elektronicznej m.in. dla Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Muzyk występujący w ramach wielu projektów elektronicznych, solowo jako Seed Projekt, współtwórca projektu T.A.S.E.E. (Trzaska and
Seed Electronic Ensamble).

MadBoy
MadBoy to nowy solowy projekt młodego polskiego producenta muzycznego - Piotra Przelazły (ur. 1992r.), powstały pod koniec marca br. Akcja toczy się na pograniczu muzyki Dance/Trance/Pop oraz eksperymentalnego i odważnego Electro/IDM. Mocne beaty i tłuste partie syntezatorów wzbogacają wokale MadBoyREH#@!a oraz zaproszonych gości! Bez wątpienia każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie! Debiut sceniczny: WEF on Tour, Mandala 25.04.2009r.!

EVF
Evf to solowy projekt poznańskiego producenta Przemka Pawlika zrodzony przede wszystkim z niezdrowej fascynacji starymi maszynami liczącymi. Z tej niebezpiecznej miłości zrodziło się ostatecznie taneczne elektro nie pozbawione wyraźnych wpływów komputerów 8 i 16 bitówych oraz współczesnych elementów idm. Evf zadabiutował na scenie 13 lutego 2009 w klubie IQ w Poznaniu. W swoim dorobku muzycznym ma 4 Epki, w tym najnowszą: „cyber lifeforms" wydaną przez brennnessel oraz masę utworów i remixów, które ukazywały się na kompilacjach oraz płytach wydawanych przez zaprzyjaźnione projekty.

Liquid Molly
Liquid Molly to Adrian Jakuć-Łukaszewicz. Białystok. Tworzy muzykę od 5 lat. Na początku była click elektronika, potem sample pozytywek i glitch. Przygody z remiksami dziwnych projektów znalezionych na myspace. Obecnie delikatnie eksploruje tereny IDM…oraz ukazuje drugą twarz szamana nakręcającego imprezę.

Zova
Radek Łabuś (ur.1980 w Gorzowie Wlkp) Absolwent Reżyserii Dźwięku UAM Poznań. Pierwsze produkcje audio montował jako 14 latek na dwu kasetowej wieży, Działał jako muzyk na polskiej scenie Pc tworząc brzmienia na trackerach. W 1997 udzielał się jako producent (Swan) oraz beatbox-er w hiphopowej gorzowskiej grupie 1DS. Współpracował z gorzowskim teatrem Kreatuty (opracowanie muzyczne do przedstawienia „Odkrycie Walca" Festiwal Maski`03) oraz z poznańskim teatrem Strefa Ciszy (muzyka, realizacja do przedstawienia ,,DNA" MaltaREH#@!04) Założył projekt Zova, na początku za tą nazwą stało trzech kolegów z Gorzowa: Radek Łabuś, Błażej Król i Kuba Pęksa. Jeszcze w starym składzie projekt zadebiutował utworem ,,Czasami", który znalazł się na kompilacji Radiowej Trójki Minimax III. Ostatecznie przekształcił się on w solowy projekt Łabusia. 15 stycznia 2008 nakładem niezależnej polskiej wytwórni 80bpm.net Label ukazał się Album Zova-JazzDistortion. Obecnie Radek mieszka i tworzy w Poznaniu. Ma na swoim koncie występy na polskiej jak i zagranicznej scenie muzyki elektronicznej, min. Festiwal Nowamuzyka Cieszyn 2008, Download Openair Festival -Zvolen/Słowacja, Warsaw Electronic Festival, Klub Akwarium Jazzarium - Warszawa, Chillout-cafe - Wrocław, Klubokawiarnia Meskal- Poznań.... Prowadzi studio produkcji audio SwanRecRoom, zajmujące się produkcją dźwięku do animacji, programów tv,przedstawień teatralnych, radia a także i rejestracją, miksowaniem i masteringiem nagrań live.

Dagiel
Dagiel, to artysta, który udowodnił wielokrotnie własną siłę na scenie. Jego kompozycje są złożone, wielowarstwowe, ale zawsze bardzo harmonijne. Wybiera z pozoru tylko proste dźwięki. W rzeczywistości to dźwięki - symbole. Wnikają w słuchacza i poruszają w nim takie struny, które tylko sam słuchacz gotów jest poruszyć.

Popoff
Vitalis Popoff jest producentem muzycznym i współzałożycielem netlabelu Telescope, jednej z pierwszych polskich wytwórni internetowych skupionych na muzyce eksperymentalnej. W swojej twórczości znakiem rozpoznawczym uczynił eklektyczną mieszankę stylistyk spinającą różne gatunki muzyki elektronicznej z pomocą technik miksowania i aranżacji zaczerpniętych wprost z dubREH#@!u i reggae. Utwór "Double Sine Groove" jest zapowiedzią nowego projektu czerpiącego wprost z bogatej spuścizny europejskiego IDM, Glitch i ambient.

Antiharmonix
Piotr Zmysliński to muzyk tworzący brzmienia na pograniczu IDM/Ambient/techno w naprawdę starym stylu. W swojej muzyce wykorzystuje przede wszystkim stare brzmienia przywodzace na mysl muzyke pop z lat 80 jak i różne odłamy acid techno.

Sourone
Michał Kalinowski. Jednoosobowy projekt skupiony na szeroko pojętej muzyce elektronicznej z silnym naciskiem na eksperymentalizm. Próbuje swych sił w przeróżnych gatunkach od electro przez idm zahaczając o drum’n’bass, a wszystko z lekką nutką psychodelii i mocno nasiąknięte glitchem. Nieustannie szuka inspiracji w czymś nowym i poszukuje coraz to świeższych brzmień, jednocześnie stara się wypracować swój własny styl, który zasłuży na miano oryginalnego i unikatowego.

Łukasz Ciszak
Twórca eksperymentalnej muzyki gitarowej, założyciel wydawnictwa sqrt.

Światło:

JD Video
Jan Dybała – student katowickiej ASP w pracowni Intermediów. Najczęściej występuje w składzie duetu Chine vs. JD Video (minimal techno live act) oraz zespołu RGBoy (8bit, lo-fi electronics), dla których tworzy indywidualny materiał miksowany z dokładną synchronizacją. Jako vj rezygnuje z narracji skupiając się na graficznym aspekcie obrazu, który buduje "od zera" podczas każdego występu.

JQM
Sebastian Jachimowicz - absolwent wydziału Pedagogiczno-Artystycznego cieszyńskiej filii UŚ. Na scenie vj-skiej od czasów resolume 1.5. Od początku swojej działalności wielokrotnie tworzył wizualizacje do szeroko rozumianych odmian muzyki elektronicznej. Porusza się pomiędzy rozmaitymi stylistykami, łącząc elementy graficzne, krótkie formy filmowe i animacje.

MicroKino
Założone w 2007 roku przez Adama Błaszczyka (VJ a2xd) jako otwarty przegląd artystyczny, w ramach którego odbywają się koncerty muzyki elektronicznej, projekcje filmów i videartów oraz wernisaże fotografii. Projekt ma charakter non-profit i jest otwarty na wszystkich, którzy pasjonują się sztukami audiowizualnymi. Kolektyw VJREH#@!ski „Microkina" tworzą VJ martinos, VJ bo., VJ dodo, VJ 76_21, VJ a2xd, VJ bolverk. Grupa może pochwalić się współpracą takimi inicjatywami jak WEF, Non-Fission, FusionArt, Splot Słoneczny, Framka, BestOFF, Defrag Your Brain czy Meet the VJREH#@!s podczas festiwalu
Firmament 2008.

Pan Dudziński
Vj, atakujący filmowego podlasia, zaświeci jak mu zagrasz! Popełnia wideoklipy (Liquid Molly, Melody Raf), animuje, kręci, skraca, rozciąga, upłynnia i zmiękcza wszystko co obraz może dać muzyce.

Joanna Jurczak
Vj, studentka Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie.