AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Clan Of Xymox, Past, Dark Side Eons, Gliwice Spirala
Artist:

Last topics on forum:

! EVENT SUPPORTED !

Clan Of Xymox, Past, Dark Side Eons, Gliwice Spirala - Gliwice, Klub Spirala
Beginning: Saturday 2017-09-30 18:00
End: Sunday 2017-10-01 00:00
Entry fee: 66/80 PLN
Www: Watch
Author: morrigan
Category: Concert + party
Place:Poland, Gliwice, Klub Spirala (Pszczyńska 85)
CLAN OF XYMOX, PAST, Dark Side Eons
Gliwice 30.09.2017 CKS Mrowisko, Klub Spirala ul. Pszczyńska 85, otwarcie klubu godz. 18:00, start przewidziany na 19:00.
Bilety w przedsprzedaży: 66,00 zł w dniu koncertu: 80,00 zł.
Przedsprzedaż:
bilety kolekcjonerskie:
https://www.sklep.zima.slask.pl
Gliwice Salon Czas ul. Zwyciestwa 1, kasa CKS Mrowisko ul. Pszczyńska 85.
Bilety dostępne także w systemie TICKETPRO.

CLAN OF XYMOX
Holenderska grupa powstała w 1981 r., w Nijmegen, założona przez Ronniego Mooringsa (instrumenty klawiszowe, śpiew, gitara) i Anke Wolbert (gitara basowa, śpiew).
Od wielu lat na całym świeci grupa uznawana za klasyków dark wave. Pierwsze albumy wydała w kultowej wytwórni 4AD. Muzyka na nich zawarta nosiła piętno dokonań takich grup jak Joy Division, The Cure, The Sisters of Mercy, Dead Can Dance czy Siouxsie and the Banshees, jednak w stosunku do dokonań wyżej wymienionych zespołów była o wiele barwniej zaaranżowana (m.in. dzięki szerokiemu użyciu syntezatorów i wielu nowinek technicznych).
Po wydaniu albumu "Medusa" grupa skróciła nazwę do Xymox i podpisali kontrakt z Wing Records (późniejsze Mercury Records), a także zmieniła charakter swojej muzyki na łagodniejszy i bardziej przystępny, o większym potencjale komercyjnym. Pod ta nazwą nagrali dwie płyty "Twist of Shadows" i "Phoenix", z których pierwsza, sprzedając się w 300 000 egzemplarzach, okazała się największym sukcesem komercyjnym grupy. Po perturbacjach wewnątrz zespołu, muzycy zawiesili działalność. Wrócili na scenę w 1997 pod stara nazwą Clan Of Xymox. i wydali album "Hidden Faces", który sugerował kolejny zwrot w stylistyce. Płyta nawiązywała do pierwszych, klasycznych już pozycji zespołu. Wystąpili również na kilku festiwalach muzyki gotyckiej (m.in. na Wave Gotik Treffen), zaś utwory Out of the Rain i This World wspięły się na szczyt niemieckiej listy Independent Top 10.
Kolejne płyty: "Creatures", "Notes from the Underground" i "Farewell" prezentowały muzykę coraz bliższą rocka gotyckiego. Zwłaszcza przedostatnia zyskała spore uznanie wśród słuchaczy i krytyków i często była porównywana z pierwszymi klasycznymi płytami zespołu.
W 2006 r ukazał się album "Breaking Point", w 2007 EP-ka "Heroes" (zawierająca m.in. dwie wersje utworu Davida Bowie Heroes), natomiast w marcu 2008 r. zostało wydane pierwsze muzyczne DVD zespołu – "Visible".
Rok 2009 przyniósł kolejną płytę sygnowaną logiem Clan Of Xymox. "In Love We Trust" adresowany był do fanów ceniących sobie bardziej taneczny profil grupy nad melancholijne pejzaże i zadumę. Po trzech latach zespół powrócił wraz z albumem "Darkest Hour". Kolejny album "Kindred Spirits" (2012) to płyta hołd dla new wave, zawierająca klasyczne utwory m.ni. The Cure, Depeche Mode, Joy Division czy New order, płyta została świetnie przyjęta na rynku muzycznym. Ostatnim jak do tej pory albumem jest "A Matters of Mind, Body and Soul" (2014).
31.03. 2017 ukarze się nowy album grupy " Days Of Black ", wydany równocześnie w Stanach Zjednoczonych i Europie.
Clan of Xymox wielokrotnie koncertował w Polsce, m.in. w Warszawie w 1988 na kultowym festiwalu "Marchewka", w 1998 na Dark Beat Festival w 2004 oraz 2016 roku w Bolkowie na festiwalu "Castle Party", w 2008 roku w łódzkim klubie Funaberia, czy też w 2009 w warszawskiej Proximie.
Gliwicki koncert jest pierwszym w historii grupy spotkaniem z fanami na Śląsku.
http://www.clanofxymox.com
https://www.facebook.com/clanofxymox.official

PAST
Zespół, który kontynuuje dokonania takich zespołów jak Siekiera czy Madame. Post punk z odrobiną zimnej i nowej fali, damskim wokalem, ciekawymi, często trudnymi i dającymi do myślenia tekstami. Swoją muzyka uciekają od przyjętych norm. Zaistnieli w 2011 roku na warszawskiej muzycznej, scenie niezależnej. Grupa dużo koncertuje, regularnie odwiedzając kluby i festiwale m.in. w Niemczech, Czechach i Polsce. Wydali w roku 2015 demo, które cieszyło się dużą popularnością. Luty 2017 to czas na pierwszą oficjalną płytę. "Czarno/biała" ukaże się równocześnie w Polsce, Czechach i Niemczech.
https://www.facebook.com/PASTpunk
DARK SIDE EONS
To dwuosobowy zespół grający Electro-Industrial / Dark Wave / Electro Wave. Leszek "Morph" Trzaska (wokal, muzyka, gitara) od 2000 roku śpiewał i grał na gitarze basowej w różnych zespołach metalowych, a w roku 2012 założył projekt Dark Side Eons. Kasia "Moonskin" Trzaska (syntezator, programowanie) od zawsze będąca fanką alternatywnych, oldschoolowych brzmień dołączyła do zespołu w 2014 roku, pod koniec którego duet Dark Side Eons zaczyna już grać pierwsze koncerty.
Styl zespołu krystalizuje się w 2015 roku, w tym samym czasie powstaje cały materiał, który Dark Side Eons planuje umieścić na swojej pierwszej płycie. W roku 2015 i 2016 zespół dużo koncertuje, zarówno w kraju, jak i za granicą, między innymi na festiwalach (Dark Sounds Festival 2016 w Polsce) i wygrywa na pierwszym miejscu w głosowaniu fanów występ na największym gotyckim festiwalu w Austrii - Schattenwelt Festival 2016. W 2017 roku zespół zagra na największym festiwalu muzyki Dark Independent w Polsce - Castle Party. Tego samego roku Dark Side Eons pojawi się na festiwalu Dubhfest w Belgii.
Muzyka DSE jest zróżnicowana w każdej warstwie, każdy utwór jest pewną opowieścią, podróżą przez bezkresny, zimny wszechświat, a podróż tę prowadzi rzadko występujący w tym gatunku, złożony wokal. Początkowo muzyka wykonywana przez Dark Side Eons składana była z luźnych inspiracji gatunkami industrial metal / harsh electro, jednak dziś Kasia i Leszek szukają swoich inspiracji nie tylko w nurcie muzyki elektronicznej. Są również fanami gatunków cold wave, gothic rock, post-punk, dark wave czy minimal wave co jest słyszalne w ich kompozycjach i wpływa na nietypowy, unikalny efekt końcowy.
W 2016 roku zespół dołącza do niemieckiej wytwórni DarkTunes Music Group, a październiku 2016 roku ukazuje się debiutancki albym "Eclipse", który jest zbiorem 12 kompozycji podsumowujących dotychczasowy okres twórczości.
https://www.facebook.com/darksideeons

Patronat:
http://www.darkplanet.pl
http://alternation.pl
https://www.facebook.com/bloodartmusic/