AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
E-thik, Mortal Void,09.05.2009 Poznań INDUSTRIAL ELECTRO MADNESS koncert i impreza dark electro
Pages:
1

ruczajdj

ruczajdj

Registered
Writen at: 2009-04-08 20:32:40
#5860


INDUSTRIAL ELECTRO MADNESS

Czas: 9 maja 2009, start o godz. 20
Miejsce akcji: U Bazyla, Św. Wojciech 28, Poznań
Wstęp: 25 zł

Zapraszamy na koncert dwóch niemieckich zespołów dark electro a potem tradycyjnie sety djskie.

E-thik (Niemcy)
Projekt muzyczny dwóch berlińczyków założony w 2003 roku. Zespół w swojej twórczości silnie czerpie z EBMu, ale muzykom E-thik nie obce jest też dark electro czy industrial.
Brzmienie E-thik to wirujące ciężkie bity, masywne linie basu oraz kaskady klawiszowych pasaży czasem wprowadzających, jak przyznają sami muzycy, "melodyjne i melancholijne elementy" do ich muzyki.
Zespół tworzą:
Franz K. - klawiszowiec ( któremu zupełnie nie przeszkadza zdobyte klasyczne wykształcenie muzyczne :) )
Marco L. - wokalista, frontman.
W sprzedaży jest materiał zespołu pt. "Starterkit V0.2", ale też warto odnotować że E-thik pojawił się w najnowszej edycji kultowej składanki "Endzeit Bunkertracks".
Po godzinach" frontman E-thik gra również własne sety jako DJ Marco L. i jest dobrze znany bywalcom berlińskiego klubu K17.
W Poznaniu, po koncercie E-thik, Marco także zaprezentuje się nam jako DJ.
http://www.myspace.com/ethikworld

Mortal Void (Niemcy)
Duet z Frankfurtu nad Odrą od dłuższego czasu znany miłośnikom darkowego undergrundowego electro. Zespół ma w dorobku kilka płyt, utwory muzyków z Frankfurtu trafiały także na składanki CD uznanych niemieckich czasopism (m.in Sonic Seducer), zespół ma też w dorobku remiksy robione dla muzków innych zespołów.
Zespół prezentuje dark electro, ale w charakterystyczny dla siebie sposób łączy połamane niekiedy rytmy z przestrzennymi klawiszami, samplami i drapieżnym wokalem budując w ten sposób niepokojący i mroczny nastrój.
Muzycy wcześniej byli zaangażowani w projekt Krankheitssymptom, obecnie jednak jest on zamknięty (materiał można za darmo pobrać ze strony zespołu) a Tobi i Marty skoncentrowali się na Mortal Void.
http://www.myspace.com/mortalvoid

Industria Ex Machina (Poznań)
Dwójka poznańskich DJów prezentująca utwory własne oraz miksy znanych twórców spod znaku m.in EBM, industrialu, dark electro i rhytmic noisu. DJ Phantom i DJ Cultoid postawili na miksturę live actu z miksowaniem na żywo. Formuła projektu INDUSTRIA EX MACHINA zakłada granie autorskich utworów DJa Cultoida połączone z miksowaniem przez DJa Phantoma bardziej i mniej znanych utworów z elektronicznej sceny dark independent.
http://www.myspace.com/industriaexmachina

DJ Sthilmann (Poznań)
Sthilmann znany jako DJ, producent a także wzięty remikser utworów ze sceny dark independent. Odpowiedzialny za powstanie promocyjnych remiksów takich kapel jak VNV Nation, Combichrist, Asgaard, Pride & Fall, Fading Colours, Cradle Of Filth, Alphaville,Covenant, Artrosis, Delight, Mesh,U 96, Sebastian Komor i innych. Sthilmann nie zamyka się tylko w kręgu dark electro, czerpie z różnych gatunków muzyki. Z powodzeniem zapełnia parkiety w czasie swoich DJskich setów w całej Polsce.
http://www.myspace.com/sthilmann
------------------------------------------------
:Samples: Beats: Blood:
[PM]

Pages:
1