AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
koncert: "Po drugiej stronie lustra - Tribute to Closterkeller" - Orthodox+Kumala+Rollinger (Closterkeller) + Vic Anselmo + Kuriozum + Red Emprez + This Cold - 19.01 (sobota) - Warszawa
Pages:
1

MK999

MK999

Registered
Writen at: 2013-01-05 14:07:59
#7471
Świętowanie jubileuszu 25-lecia działalności grupy Closterkeller, który wypada w tym roku, zaczynamy od przygotowanej przez Alchera Visions kompilacji pt. "Po drugiej stronie lustra - Tribute to Closterkeller". Płyta będzie miała premierę 19 stycznia (sobota). Z tej okazji w Warszawie w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe odbędzie się koncert promujący to wydawnictwo, podczas którego zagrają zespoły: Kuriozum, Red Emprez, This Cold. W roli gwiazdy wieczoru wystąpią członkowie grupy Closterkeller w składzie: Anja Orthodox, Mariusz Kumala i Michał Rollinger, którzy wykonają akustyczne wersje utworów swojej macierzystej formacji. Natomiast jako gość specjalny wydarzenia zaprezentuje się Vic Anselmo z Łotwy. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna inspirowana twórczością grupy Closterkeller. Autorami prac są: Katarzyna "Aradia" Tyśnicka i ŁukaszD.19 stycznia (sobota)
start godz. 18:00
wstęp: 20/25 zł

Centrum Promocji Kultury Praga-Południe
ul. Podskarbińska 2
Warszawa

Sprzedaż biletów w Centrum Promocji Kultury:
przedsprzedaż od 7 stycznia - 20 zł, w dniu koncertu - 25 zł.
Więcej o informacji na: http://www.cpk.art.pl

Profil wydarzenia na facebooku: http://www.facebook.com/events/268843633243980/

Patronami medialnymi wydarzenia są:
Radio Kampus (http://www.radiokampus.waw.pl)
Alternation.pl (http://www.Alternation.pl)
Darkplanet.pl (http://www.Darkplanet.pl)
Artrock.pl (http://www.Artrock.pl)
Independent.pl (http://www.Independent.pl)
Alchera Visions (http://www.alchera.org)

informacje o kompilacji:
http://alternation.pl/po_drugiej_stronie_lustra_-_tribute_to_closterkeller,idc,7,id,1255,forum.html

Informacje o artystach, którzy wystąpią w ramach imprezy:Closterkeller to czołowy przedstawiciel tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie muzycznej. Od samego początku (1988) zespołowi przewodzi charyzmatyczna Anja Orthodox - jedna z najlepszych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i manierą wokalną, które uczyniły z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Jej teksty to niepokorna, niebanalna, pełna metafor poezja, która eksploruje najbardziej skryte zakamarki umysłu, serca i duszy ludzkiej. Stanowią one bardzo ważną i integralną cześć twórczości zespołu. W ciągu 25 lat swojej kariery zespół zyskał miano formacji kultowej. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie - od osób w wieku dojrzałym, niejednokrotnie przychodzących na koncerty ze swoimi dziećmi, tymi małymi i tymi już nieco starszymi, przez osoby w wieku studenckim, po liczną młodzież. To wszystko dzięki dużej różnorodności stylistycznej jaką prezentuje grupa. Od czasów debiutu muzyka zespołu przeszła ewolucję od "zimnych" brzmień spod znaku brytyjskiej nowej fali, poprzez flirt z ciężkim metalem do psychodelicznego, nieco "zakręconego" pop-rocka z elementami gotyku. Mimo tej różnorodności Closterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl i jest zespołem wyróżniającym się na polskiej scenie muzycznej. Od wielu lat niezmiennie plasuje się w czołówce najpopularniejszych, pierwszoligowych polskich zespołów rockowych, pomimo, że gra muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną.
http://www.closterkeller.plVic Anselmo to jedna z najbardziej utalentowanych wokalistek łotewskiej alternatywnej sceny muzycznej. Jej zjawiskowy głos i emocjonalny sposób śpiewania robi wrażenie na każdym kto zetknie się z jej sztuką. Dodatkowo Vic jest kompozytorką, gra na fortepianie i gitarze akustycznej. Jej utwory to swoista ścieżka dźwiękowa do wyimaginowanego filmu, pełna muzycznych przeciwieństw - liryczna i delikatna, a z drugiej strony pełna ognia i furii muzycznej, jak sama Vic mówi o swojej muzyce: "gromadziły się we mnie różnorodne inspiracje, pełne kolorytu i kontrastów, od metalu, bluesa, country przez muzykę klasyczną, rock progresywny do muzyki popowej". Na swoim koncie ma wydane demo „Beverly” (2006) oraz albumy „Trapped in a Dream” (2008), In My Fragile... (2011). Zwłaszcza ten ostatni album otworzył Vic drzwi do międzynarodowej kariery, m.in. została wybrana jako oficjalny support na europejską trasę niemieckiej legendarnej elektroniczno-awangardowej formacji Deine Lakaien. Do tej pory poza swoją rodzima Łotwą zagrała koncerty w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Czechach, we Włoszech, na Ukrainie, Litwie, Słowacji a także zaliczyła tourne po Chinach! Odwiedziła kilkukrotnie z zespołem również nasz kraj. Nadchodzący koncert będzie jednak szczególny, pierwszy raz zobaczymy w Polsce Vic w odsłonie akustycznej - tylko z fortepianem. Vic: "Koncert akustyczny jest bardzo intymny i osobisty, to są niesamowite i odmienne doznania od koncertu z zespołem". Warto dodać, że aktualnie poza działaniem na polu swojej własnej twórczości, Vic została zaproszona przez Micka Mossa do czynnego udziału w jego formacji Antimatter.
http://www.vicanselmo.comKuriozum to połączenie wielu sfer muzycznych począwszy od atmosferycznego rocka, poprzez gothic, doom metal do post-progresywnej psychodelii. W swojej twórczości zespół nie narzuca sobie żadnych ram. To “kuriozalne” połączenie stylów wynika z osobliwej wypadkowej muzycznych światów poszczególnych członków zespołu. Grupa powstała w 1998 r. w Piotrkowie Trybunalskim. W swoim dorobku ma pięć płyt demo, jeden oficjalny singiel pt. "Sen" - bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy "Bislisty” Radia Bis, (aktualnie Czwórka PR), gdzie przez kilka tygodni gościł w czołówce listy. Utwór "Sen” pojawił się również na płycie “Rock Atak - Rockout” wydanej przez “Estradę i Studio”. W 2011 r. ukazał się debiutancki album formacji "The Temple of Regret", który otrzymał bardzo dobre recenzje w mediach jak również zyskał przychylność fanów i publiczności na koncertach. W pierwszych latach działalności zespół występował na wielu regionalnych przeglądach muzyki rockowej, ogólnopolskich: “RAWA 2001”, czy “Zderzak” w Zgierzu, zawsze zostawiając po sobie pozytywny odbiór, czego dowodem są zdobyte czołowe miejsca. Kuriozum wielokrotnie gościło w mediach za sprawą rozgłośni radiowych w tym Radia Łódź, oraz telewizji TVP 3, dla której powstał reportaż o działalności formacji, w ramach cyklu “Regiony Kultury”. Zespół otrzymał również zaszczytny tytuł Ambasadora Kultury z rąk Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
http://www.kuriozum.plRed Emprez to działający od 2004 r. w Białymstoku duet, w skład którego wchodzą Mike (kompozycje, instrumenty klawiszowe, programowanie, produkcja) oraz Adam (wokal). Ich muzyka jest mieszanką przepełnionego energią, pulsującego beatu i syntetycznych dźwięków, przetykanych "wyziewami fabryki" z jednej strony, z drugiej - bardziej wysublimowanymi, akustycznymi brzmieniami. Całość podana jest w formie melodyjnych, zapadających mocno w pamięć utworów, których stylistyka oscyluje wokół electro, muzyki lat 80-tych, czy akustycznego avant popu. Red Emprez o sobie: "ciągle poszukujemy wyrazów artystycznej ekspresji i nie chcemy ograniczać się do jednego konkretnego stylu, naszym celem jest zaskakiwanie słuchaczy". Dorobek zespołu to dwa albumy: „Clubgirls and Poofs” (2005), „On the Leash” (2009) oraz utwory na kilku kompilacjach - m.in. „Minimax pl 3” sygnowanej przez Piotra Kaczkowskiego z radiowej Trójki, czy też polskim „Tribute to Depeche Mode - DM The Revelator”. Do tej pory formacja miała okazję zaprezentować się szerokiej publiczności na festiwalach i koncertach klubowych w Polsce, Niemczech, Rosji, Słowacji, Czechach i na Litwie.
http://www.redemprez.com

Nazwa This Cold pojawia się w szerszym obiegu po raz pierwszy, co jednak nie oznacza, że pod tym szyldem ukrywają się debiutanci. Grupę tworzą muzycy, którzy mają za sobą już całkiem spory staż muzyczny. Ich występ będzie niespodzianką, zwłaszcza dla miłośników zimnofalowego i postpunkowego grania.
http://www.thiscold.com

Katarzyna "Aradia" Tyśnicka - fotografik i wielki miłośnik twórczości Anji Orthodox. Zespół Closterkeller oraz subkultura Gotów ma dla autorki fundamentalne znaczenie, bowiem eksploruje ich świat w poszukiwaniu nowych sensów. Jej prace znalazły się na okładkach Gazety Wyborczej - Wysokie Obcasy, a także, w miesięcznikach Teraz Rock, Metalhammer oraz portalach internetowych. Fascynacja gothic rockiem, całą teatralnością towarzyszącą wszelkim aspektom związanym z tym nurtem muzycznym, budują atmosferę zdjęć przenosząc nas gdzieś pomiędzy świat żywych, a królestwo umarłych.
http://www.aradia.iportfolio.pl

ŁukaszD. - pasjonat szeroko pojętej muzyki metalowej. Swoją przygodę z fotografią koncertową rozpoczął w 2008 r. i od tego momentu sukcesywnie zgłębia wiedzę dotyczącą zagadnień związanych ze sztuką malowania światłem. Od 2010 r. fotografuje zespoły lubelskiej sceny metalowej. Tworzy również fotorelacje z koncertów na terenie całego kraju, głównie zespołów związanych z ekstremalnymi odmianami metalu, choć zdarzało mu się robić zdjęcia przedstawicielom "lżejszych" dźwięków. W 2012 r. zaprezentował swoje zdjęcia na wystawie fotograficznej "Królowa Głębi Mroku" poświęconej Anji Orthodox w Rock Pubie Zbrojownia w Lublinie. Stworzył również prezentację fotograficzną stanowiącą dopełnienie koncertu grupy Abusiveness podczas I edycji Kołomir Festiwal w lubelskim klubie Graffiti. Swoje dotychczasowe prace publikował m. in. w magazynach muzycznych Blackastrial, Oldschool Metal Maniac, Psycho Magazine oraz na profilach internetowych zespołów.
[email protected]
------------------------------------------------
[PM]

Pages:
1