AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Temple Of Silence VI

! EVENT SUPPORTED !

Temple Of Silence VI - Ostrów Wielkopolski, Forum Synagoga
Beginning: Saturday 2013-04-27 19:00
End: Saturday 2013-04-27 24:00
Entry fee: free
Www: Watch
Author: NataliaElanor
Category: Concert
Forum SynagogaForum Synagoga

Poland
Ostrów Wielkopolski
Raszkowska 21 street
TEMPLE OF SILENCE VI

1000SCHOEN (DE)
ALLSEITS (DE)
BISCLAVERET (PL)
DEAD FACTORY (PL)
ACCOMPLICE AFFAIR (PL)
BALTAZAR KOBERA (PL)

27 kwietnia 2013 (sobota)
START: 19:00
Forum Synagoga
ul.Raszkowska 21, Ostrów Wlkp

Wstęp bezpłatny, wyłącznie na zaproszenia, które dostępne są w Forum Synagoga
(szczegóły: http://forumsynagoga.pl/)
Festiwal organizowany w ramach programu Klimaty Smaków.

Tegoroczna edycja Temple of Silence to już 6 odsłona festiwalu; wydarzenia o tyle niezwykłego, że za każdym razem muzyka prezentowanych na nim zespołów, zyskiwała szczególny charakter dzięki przestrzeni, w jaką została wpisana. Niemal każda z nich odbywała się w przestrzeni sakralnej, przesiąkniętej mistyczną duchowością, często bardzo istotną dla występujących na tym festiwalu projektów.
Podobnie, jak 5 również i 6 edycja odbędzie się w przestrzeni Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim.
W tym roku wystąpi sześć projektów z kraju i z zagranicy, reprezentujących muzykę z kręgów Ambient / Industrial.

Informacje o zespołach:

1000SCHOEN
Rytualny projekt drone / dark ambient, za którym ukrywa się Helge S. Moune - były członek legendarnego tria MAEROR TRI. W nowym projekcie penetruje on obszary muzyki industrialnej, opartej na dronowych konstrukcjach, tworzonych z organicznych źródeł dźwięku, wzbogaconych nagraniami otoczenia i elementami elektroakustyki.
Współpracuje z rosyjskim wydawnictwem Nitkie, dla którego opublikował 3 albumy.
Koncertuje w różnych zakątkach świata.
Występ podczas Temple Of Silence będzie jego pierwszym w Polsce.
https://www.youtube.com/watch?v=1hxcdtF6fqo

ALLSEITS
Solowy projekt instrumentaliski Niny Kernicke (alias All Sides), która współpracowała m.in. z TROUM. W swojej muzyce wykorzystuje różne preparacje akustycznych instrumentów. Podczas koncertu używa gitar, instrumentów perkusyjnych oraz licznych sampli, za pomocą których tworzy loopy, budujące niezwykle potężne drony, osadzone w głębokiej, emocjonalnej ambientowej aurze.Jej płyty publikowała m.in. Cyclic Law, Old Europa Cafe
http://allseits.bandcamp.com/album/hel

BISCLAVERET:
Rodzimy reprezentant sceny dark ambient /dark wave powstał 2000 roku w Gdańsku. Od początku duet Radosław Murawski (Thorn) i Maciej Mehring (Dragos) podąża własną drogą muzyczną.Swoje poszukiwania w materii dźwięku i słowa muzycy przełożyli na kilka wydawnictw krajowych i zagranicznych. Uczestniczyli również w wielu koncertach i festiwalach w kraju i za granicą. Ich występy wzbogacane są elementami performance, dzięki którym uwydatnia się właściwa atmosfera niezwykłości i tajemniczości – charakterystyczna dla tego projektu.
http://www.youtube.com/watch?v=anZI-00pjIk&list=UUm0sSSR8T8ZdpdCq7i8gaQQ&index=6&feature=plcp

DEAD FACTORY
Projekt założony przez Macieja Mutwila w 2001 roku w Sosnowcu, wykonujący muzykę z pogranicza minimalistycznego ambientu i industrialu. Dźwięki przywołują do życia duchy zapomnianych post-przemysłowych molochów, pozostałości po zimnej wojnie, które zapraszają słuchacza do bezkresnych światów zimna, rdzy oraz betonu.
W tym roku, nakładem Beast of Prey i Zoharum ukazała się długooczekiwana płyta CD "Nachtmusick" (Premiera 9.04.13).

ACCOMPLICE AFFAIR:
Projekt muzyczny Przemysława Rychlika powstał w 2005 r. Porusza się w klimatach ambient, dark wave i psychodelicznego rocka. Accomplice Affair występował na wielu festiwalach i koncertach u boku znanych projektów muzycznych, opublikował pięć albumów studyjnych, które do tej pory zbierają pochlebne opinie w kraju i za granicą.
Na festiwalu Temple of Silence Accomplice Affair zaprezentuje materiał z nowej płyty, która powinna ukazać się jeszcze w tym roku.
Obecny skład tworzą:
Przemysław Rychlik-gitara, głosy, sample,
Piotr Maciej Papierski - perkusja,
Iwa Wilk - śpiew.
http://www.accompliceaffair.glt.pl/
http://www.youtube.com/watch?v=8mmEqUEQiZQ

BALTAZAR KOBERA:
Baltazar K. w swym domowym laboratorium w Kaliszu pracuje nad uzyskaniem syntezy źródła analogowego i cyfrowego. Jego działalność obejmuje obszary: muzyki, grafiki, fotografii i filmu.
W świecie zewnętrznym związany jest z grupą Analogsite oraz Stowarzyszeniem Żywa. Wspiera Soul Asylum, Przegląd 62-800. "Życie jest podróżą, w której pasje przenikają się wzajemnie, i żadna nie zanika do końca, lecz rodzi się z niej kolejna."
https://soundcloud.com/baltazar_kobera