AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
AnimeCon Halloween
AnimeCon Halloween - Poznań, Szkoła Podstawowa nr 11
Beginning: Friday 2017-10-27 23:00
End: Sunday 2017-10-29 15:00
Entry fee: 59,00 zł
Www: Watch
Author: kantellis
Category: Convention
Place:Poland, Poznań, Szkoła Podstawowa nr 11 (os. Wichrowe Wzgórze 119)
Zapraszamy was na niepowtarzalne i magiczne wydarzenie. Przygotujcie swoje miotły i szaty czarodziejów, cukierki załatwimy my.

AnimeCon Halloween to niezwykły konwent japońskiej kultury popularnej. To wydarzenie, na które zapraszamy wszystkich fanów mangi i anime, którzy chcą się świetnie bawić, spotkać ze znajomymi, bądź poznać nowych ludzi. A wszystko w klimatach Halloween.

Konwent zaczyna się w nocy z piątku na sobotę i będzie trwał do niedzieli do godziny 15:00.

Organizacja gwarantuje darmowy nocleg na terenie wydarzenia, dla osób, które kupią wejściówkę na cały konwent.

AnimeCon Halloween będzie organizowany przez portal anime24.pl, największy w Polsce legalny serwis dla fanów mangi i anime, który już od 10 lat jest liderem w informowaniu o nowinkach japońskiej popkultury.

Portal anime24.pl obecnie odwiedza ponad 40 000 fanów mangi i anime miesięcznie.

Dlaczego warto odwiedzić AnimeCon Halloween?

1. Na naszym konwencie spotkacie masę wspaniałych cosplayerów, nie tylko jako naszych gości specjalnych, ale również zwykłych uczestników, którzy będą mieli okazję zaprezentować swoje stroje.
2. Na konwencie nie zabraknie magicznego klimatu Halloween.
3. Będziecie mogli nie tylko spotkać starych znajomych, ale i poznać zupełnie nowych wspaniałych ludzi. Na naszym wydarzeniu zainteresowanie konwentem wyraziło już prawie 6000 osób, niestety przewidujemy limit i nie wszyscy zainteresowani będą mieli okazję kupić bilet! Co więcej, przygotujemy specjalne rozwiązania, które pomogą wam poznać nowych ludzi i zawsze znaleźć osoby, które będą chciały z wami porozmawiać!
4. Spodziewajcie się masy porywających i interesujących paneli tematycznych, konkursów, warsztatów,pokazów, przygotowanych przez prawdziwych fanów ze sporym doświadczeniem w tworzeniu programu konwentowego. Za nasze atrakcje odpowiada Paweł "Duo" Więzowski, fan m&a z 17 letnim stażem, człowiek który już od 12 lat pomaga w organizowaniu konwentów i przy okazji jeden z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych polskich twórców atrakcji na konwentach manga&anime. Przy okazji, Duo to świetny gawędziarz i niesamowity fan One Piece, jeśli będziecie mieli moment na konwencie, nie zapomnijcie zagadać z nim o najnowszym chapterze mangi!
5. Każdy uczestnik konwentu dostanie cukierki <3
6. Czeka na was niesamowity konkurs z tajemniczą super nagrodą! Obiecujemy, że nagroda będzie warta grzechu!
7. Nasi uczestnicy są dla nas ważni, a naszym celem jest zagwarantowanie wam jak najlepszej zabawy. Dlatego też na naszym konwencie będzie istniał specjalny organizator, którego jedynym celem będzie dbanie o samopoczucie i pozytywne emocje naszych konwentowiczów! Będziecie mogli spotkać go i jego podwładnych przechadzających się po konwencie i zawsze chętnych do rozmowy z uczestnikami i dbających o to żebyście bawili się jak najlepiej.
8. Na konwencie odbędzie się świetny konkurs cosplay zorganizowany według najwyższych standardów, między innymi opartych na dokumencie "Cosplay 2.0" w dużej mierze stworzonym przez byłego członka WWFF, Michała 'Coach' Tenerowicza. Naszym celem jest stworzyć przyjemną i profesjonalną atmosferę, w której uczestnicy konkursu cosplay będą mogli czuć się swobodnie. Wierzymy, że celem organizacji jest pomóc cosplayerom przygotować jak najlepsze możliwe show dla naszych uczestników! Dlatego też, między innymi, wszystkie oceny naszego jury cosplayowego będą jawne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych.
9. Naszym partnerem jest FotoCon, jedno z najważniejszych wydarzeń na świecie dla cosplayerów, którego ostatnia edycja została odwiedzona przez cosplayerów i fotografów z 18 krajów, w tym jednych z najlepszych cosplayerów w Europie. Dzięki tej współpracy, nasi uczestnicy będą mieli okazję wygrać darmowe wejście na FotoCon 2018!
10. Naszym partnerem został portal IGN Polska, czyli polski oddział największego na świecie portalu dla fanów gier, filmów i seriali.
11. Na naszym wydarzeniu nie zabraknie atrakcji towarzyskich, takich jak Ultrastar, oraz DDR.
12. AnimeCon Halloween to nie tylko konwent dla fanów m&a, fani zarówno kultury japońskiej, komiksu zachodniego i szeroko pojętej popkultury też znajdą coś dla siebie.
13. Bazą naszej organizacji jest portal anime24.pl, który nie tylko istnieje już 10 lat, ale jest tworzony przez prawdziwych pasjonatów, którzy naprawdę kochają mangę i anime. Z taką samą miłością nasz zespół poświęci się na przygotowanie naszego pierwszego konwentu.
14. Nasz zespół składa się ludzi z wieloletnim doświadczeniem które dorównuje ich pasji i fascynacji kulturą japońską. Znamy konwenty zarówno z punktu widzenia organizacji, jak i zwykłego uczestnika. Współpracują z nami ludzie którzy współtworzyli/współorganizowali największe polskie wydarzenia dla fanów mangi i anime, fantastyki, gier oraz cosplayu.
15. Wiemy jak zaciekawić konwentowiczów! Już od lat prowadzimy sale tematyczne Anime24 na wielu polskich konwentach, które wielokrotnie były pełne po brzegi.
16. Goście specjalni, którzy odwiedzą nasz konwent to niezwykli cosplayerzy. Między innymi będą to: Crafts of Two, Miko Cosplay, Dorian Makbeth, oraz inni, których jeszcze nie ogłosiliśmy.
17. Nasze Foto Studio poprowadzi Studio Zahora, jedni z najlepszych i najbardziej docenianych polskich fotografów cosplayowych, których prace zyskują coraz większe uznanie na całym świecie.
18. Nasz konwent odwiedzi wielu utalentowanych fotografów, między innymi WORLD by HOKA, czy Czarny i inni.
19. Obiecujemy świetnie zaplanowany i zrealizowany konwent, tak jak FotoCon, który jest chwalony przez większość swoich uczestników za rewelacyjną organizację.
20. A to dopiero część powodów, dla których warto nas odwiedzić. Wkrótce zaczniemy informować o większej ilości atrakcji, gościach i wszystkim co dla was przygotujemy!