AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Dogs In Trees
Dogs In Trees - Warsaw, praCoVnia Art-Club
Beginning: Sunday 2015-02-01 20:00
End: Sunday 2015-02-01 22:00
Entry fee: 10PLN
Www: Watch
Author: Paweł Goździewicz
Category: Concert
Place:Poland, Warsaw, praCoVnia Art-Club (Popiełuszki 16)
Dogs in trees działa od 2011 roku. Początkowo był solowym projektem Pawła Goździewicza, a obecnie jest duetem, współtworzonym z Arkuszem (basistą), geograficznie rozpiętym pomiędzy Trójmiastem a Wielkopolską. Jak dotąd dit wydał własnymi siłami kilka EPek dostępnych w formie elektronicznej na stronie dogsintrees.bandcamp.com.
Muzyka psów opisywana jest najczęściej jako zimna fala, ale ta etykieta nie pasuje do wszystkiego co tworzą. Psy lubią eksperymentować i łączyć brzmienia, nie zamykają się w jednej konwencji.

WAFP: "Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać jednego z najbardziej klasowych polskich zespołów cold wave, zacznijcie słuchać Dogs In Trees teraz i jutro. A potem posłuchajcie wcześniejszych EP-ek, które opisujemy na WAFP."

tegoslucham.pl: "Zimna fala jest raczej w odwrocie, pośród współczesnych tropów w muzyce brzmi archaicznie. Czasy kiedy w Polsce nadawała ton, była językiem poetów, artystyczną awangardą, minęły. Zaniedbana, zapomniana. Dziś w Polsce przypomina o niej ledwie kilka składów. Miło usłyszeć, że wciąż można to robić na tak dobrym poziomie, jak czynią to Dogs in trees. Zwłaszcza, że mają do zaproponowania więcej niż schematyczny nowofalowo-post punkowy trans."

Wjazd: 10 zł

Zapraszamy:-)