AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
JOB KARMA - koncerty w grudniu
Pages:
1

DevilRed

DevilRed

Non-active editor
Writen at: 2006-11-26 22:36:32
#3170
JOB KARMA - live

Na najbliższych koncertach zespół zaprezentuje m.in. najnowszy materiał, zainspirowany wyprawą do zamkniętej strefy wokół Czarnobyla, w marcu b.r. Nowa płyta zatytułowana "Tschernobyl" ukaże się 26.04.2007.


01.12.2006 Łódź - Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, godz. 20.30
(w ramach konferencji - Kino poza kinem) www.aioa.pl

07.12.2006 Katowice - Elektro, godz 21 (+Another One)
www.elektroklub.pl

08.12.2006 Kraków - Teatr Groteska, godz. 19
www.groteska.pl

...........................................................

JOB KARMA

Wrocławski projekt audiowizualny penetrujący ambientowo – transowe rejony postindustrialnej estetyki założony w 1997. Grupę tworzą: Maciej Frett i Aureliusz Pisarzewski zaś za stronę wizualną odpowiedzialny jest Arkadiusz Bagiński.

W swoich sugestywnych występach live formacja łączy elementy sztuki performance oraz video – art, ukazując w nich relacje człowiek-maszyna i człowiek-sacrum, a także powolny upadek wszelkich wartości, kosztem postępującej komercjalizacji codziennego funkcjonowania jednostki i społeczeństw. W starannie przygotowanej warstwie muzycznej grupa łączy analogowo – cyfrowe brzmienia instrumentów elektronicznych, zapętlone filmowe sekwencje dialogowe oraz spreparowaną transową rytmikę.

Dotychczas zespół zrealizował kilka pełnowymiarowych CD oraz DVD wydanych we Włoszech, USA i w Polsce.

(Rafał Kochan)


... to audiowizualna formacja z Wrocławia. Większości miłośników krajowej sceny awangardowej elektroniki nie trzeba przedstawiać tej marki. Dotychczas zespół zrealizował kilka pełnowymiarowych wydawnictw, wśród nich Cycles Per Second, Newson, Ebola i Strike. Każdy kolejny album JOB KARMA był doskonale przyjęty tutaj i za granicą. Generowany przez duo JOB KARMA ambient neo industrial, oscyluje wokół uciążliwych w percepcji częstotliwości i rażących sonicznych rejestrów. Ich twórczość nieustannie optuje od brzmień radykalnych ku formom bardziej przystępnym.. Maciek Frett i Aureliusz Pisarzewski, wraz z Arkiem Bagińskim - twórcą większości materiałów wizualnych grupy, są bardzo aktywni w propagowaniu światowej sceny industrialnej w Polsce. W tym roku organizują kolejny V międzynarodowy Wrocław Industrial Festival. Koncerty JOB KARMA to multimedialne spektakle muzyki sprzężonej z obrazami video i specjalną scenografią. Wśród wielu idei zawartych w ich niezwykłych performance’ach ważne miejsce zajmuje ukazanie relacji człowiek-maszyna i człowiek-sacrum. Zespół ma na koncie specjalne wystąpienia, zarówno w elektrociepłowniach jak i w zabytkowych kościołach. Oprócz zwolenników mrocznej muzyki mechanicznej występy grupy przyciągają również fanów wyrafinowanej, nowej elektroniki. Bez wątpienia, każdy live JOB KARMA jest rodzajem synestezyjnego doświadczenia.

(Wiktor Skok)

...........................................................

więcej informacji: www.jobkarma.pl
------------------------------------------------
http://www.facebook.com/toxiktwinz
[PM]

Pages:
1