AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Resolume vs Arkaos vs...
Pages:
1

Dobermann

Dobermann

CEO
Writen at: 2009-06-17 12:14:09
#6008
Właśnie co jeszcze używacie do miksowania obrazu i co jest lepsze?

Arkaos jest potężnym narzędziem ale wymaga niesamowitej cierpliwości do opanowania i warto zainwestować w zewnętrzny kontroler midi oraz posiadać naprawdę mocny sprzęt do renderingu tylu efektów w czasie rzeczywistym.

Resolume miłe fajne w miarę szybkie ale tak na prawdę żeby działało dobrze trzeba mieć mocnego PC'ta (a nie lapa) lub Mac'a...
------------------------------------------------
Best Regards
Dobermann
[PM]
Attack

Attack

Non-active editor
Writen at: 2009-06-18 13:29:19
#6009
Resolume jest very sympatyczne do przygotowywania wizualki, zapisania do gotowego avi i pozniejszego wykorzystania... szkoda tylko że nie ma w nim opcji wydłużania doby - tak abym znalazł czas na zagłębienie się w nim (i zrobienie nowych wizuali) :P

w Arkaosie jak dla mnie mega niewygodny i skomplikowany interfejs, tudziec praca na quicktime - odpada ogolnie
------------------------------------------------
And That's What We're tryin' to do...
We're Tryin' to Make Music TO PISS YOU OFF!
[PM]
ruczajdj

ruczajdj

Registered
Writen at: 2009-07-02 11:58:07
#6033
U mnie to wygląda tak, że odgrzebałem stary ale jary, zapomniany programik Grid. Program nie jest juz produkowany ani wspierany przez producenta (ale wciąż można go kupić), dla mnie ma takie zalety, że:
-działa na starutkich kompach, a ja do odpalania wizualek używam 10 letniego Powerbooka ;)
-pozwala przypisać filmy do klawiszy klawiatury - a ponieważ ja nie miksuję tylko na imprezach gram własne utwory, to mam kontrolę i mogę klawą dowolnie dopasowywać wizualkę lub jej fragment do muzyki w danym momencie (np. przydaje się, kiedy wokal musi się zestrzelić z tekstem na ekranie ;) )
Oczywiście Grid nie ma żadnych możliwości edycji, więc to tylko "odpalacz" juz gotowych plików video.
To metoda chałupnicza i doraźna, szukam programu który mógłby odpalać pliki filmowe po otrzymaniu sygnału z markera midi umieszczonego w ścieżce muzycznej, wtedy to wszystko działoby się niejako automatycznie. Ale to sprawa przyszłości.
------------------------------------------------
:Samples: Beats: Blood:
[PM]
VJKalosz

VJKalosz

Registered
Writen at: 2012-01-25 03:25:37
#7348
OK dobra pierwszy mój post na tym forum ale obiecałem ostatnio że to napisze

Jako VJ bawię się od paru dobrych lat i powiem tak nie ma jednego idealnego programu do tworzenia wizualizacji każdy ma jakieś plusy i minusy i każde się uzupełniają na wzajem.
Osobiście polecam Resolume na którym tworze i pracuje.
Na rynku obecnie jest wersja resolume 3inaczej avenue osobiście jej nie lubię ponieważ ma mało intuicyjny interfejs ale za to ma o wiele większe możliwości od starszej wersji resolume 2 ta wersja jest z kolei bardzo intuicyjna. Resolume 2 posiada na swoim pokładzie masę efektów do użycia mamy tutaj maksymalnie 3 kanały wideo na których miksujemy oraz maksymalnie 3 efekty przy dobrym sprzęcie możemy tworzyć naprawdę bardzo ciekawe rzeczy. Dobrym polecam minimum 3 gb ramu mocną dedykowana kartę graficzna oraz co najmniej 2 rdzenie w procesorze choć ostatnio resolume odpalił się i nawet płynnie chodził na netbooku.Warto się tez zaopatrzyć w zewnętrzny kontroler midi ułatwia prace.
Kolejny w stawce jest Arkaos grand VJ program wymiata masa możliwości choć dość niewygodny interfejs wszystkiego za dużo na pulpicie ale coś za coś szczególnie jak jesteśmy posiadaczem klawiatury midi która możemy zaprogramować wtedy praca jest bardzo łatwa np pod każdym klawiszem możemy przypisać dany klip wideo który zamierzamy potem wykorzystać tak samo z efektami
Jest jeszcze LIVID CELL DNA na Maca oraz Mix Vibes ale nie pisze o nich powiem uczciwie nie nie miałem z nimi do czynienia jeszcze jak ktoś ma jakieś konkretne pytania to prosze o priv postaram się pomóc

Dodam jeszcze że jako VJ polecam róbcie sobie gotowce nawet takie po 5 10 minut naprawdę warto pozwala na wyjście do WC lub uzupełnianie paliwa ( browar etc itd ) w czasie pracy..

------------------------------------------------
[PM]

Pages:
1