AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
20-25.X / Sunn o))), Biosphere, Soap&Skin @ UNSOUND, Kraków
Pages:
1

unsound

unsound

Registered
Writen at: 2009-08-09 15:49:59
#6101
Dzień dobry! :)

Potwierdzony udział Sunn O))) oraz Eagle Twin na festiwalu Unsound 2009!Wielki news: światowy lider doom metalu, zespół Sunn O))) zagra na krakowskim festiwalu Unsound w niedzielę, 25 października 2009 roku. Będzie to pierwszy występ grupy w Polsce, jako część europejskiego tournée "Monoliths & Dimensions", promującego ostatni i jednocześnie siódmy w karierze zespołu album dla Southern Lord Records. Będzie to też ich jedyny koncert w Polsce.

Powstały w Seattle i nazwany na cześć marki używanych przez grupę wzmacniaczy Sunn, zespół Sunn O))) tworzy dwóch głównych członków - Stephen O'Malley i Greg Anderson. Ich muzyka łączy elementy noise'u, dark ambienu i black metalu w jedno. Wydany w 2009 roku siódmy album grupy, "Monoliths and Dimensions", zdobył dla zespołu szerszą publikę, adoptując elementy muzyki współczesnej i jazzu. Na albumie można usłyszeć gitarzystę Orena Ambarchi, wokalistę Attilę Csihara (Mayhem), Dylana Carlsona z Earth, instrumenty dęte oraz smyczkowe, również chórki męskie i kobiece. Album zdołał zdobyć już uznanie krytyków, od The New York Times'a, przez Pitchfork do Wire, który napisał o nim "prawie perfekcyjny album... genialna sztuka nie zna granic".

Koncertom Sunn O))) przyświeca motto: "maksimum dźwięku skutkuje maksymalnymi efektami". To przeżycie obfitujące we wrażenia muzyczne, ale też wybitnie zmysłowe i emocjonalne. Skład Sunn O))) na koncert w ramach Unsound zostanie wkrótce ogłoszony.

Wieczór otworzy duet z Salt Lake City "Eagle Twin". Ich debiutancki album zawierający, jak sami mówią, "doom blues roots rock", ukaże się w tym roku nakładem Southern Lord Records.

http://www.myspace.com/sunnofuneraldoom
http://www.myspace.com/eagletwin

--

Na festiwalu zagrają również między innymi:

Norweskie duo Next Life elektroniczny, bardzo mocny miks metalu, noise i szalonej elektroniki. Jeden z recenzentów świetnie opisał show Next Life "Ich występ składa się z elementów umożliwiających pełne przeżycie ataku choroby morskiej: intensywne kolory, ostre i precyzyjne wizualizacje połączone z ekstremalną, dziką i niezwykle oryginalną muzyką. Klimat rodem z gry komputerowej, której twórca oszalał dodając elementy black metalu, niechcący ustawiający głośność do maksimum"

http://www.myspace.com/next_life
http://www.youtube.com/watch?v=C7BeJlu7I8g

--

+Soap&Skin [[PIAS]]

oficjalna strona artystki --
http://www.soapandskin.com/

artykuł na the guardian --
http://www.guardian.co.uk/music/2009/jan/27/new-band-soap-skin

utwór The Sun na youtube --
http://www.youtube.com/watch?v=Yw71o2dVNTw

--

http://www.unsound.pl
http://www.last.fm/event/821985
http://twitter.com/unsound
http://www.facebook.com/unsoundfest
------------------------------------------------
http://www.myspace.com/unsoundfestival
http://www.last.fm/event/821985+UNSOUND+Festival+2009
[PM]

Pages:
1