AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Return To The Batcave: Wieże Fabryk + Strange Dolls Cult - Wrocław, 05.12.2009
Pages:
1

woodraf

woodraf

Registered
Writen at: 2009-10-25 19:48:25
#6196


Kolejna impreza Return To The Batcave odbędzie się 5 grudnia we wrocławskim klubie Strefa Zero.

"Return To The Batcave" to impreza promująca najbardziej szaloną, dziwaczną i pokręconą muzykę z kręgu określanego jako batcave, deathrock, gothic-punk, post-punk, coldwave, gothabilly oraz innych upiornych gatunków muzycznych.

Ruch gotycko-punkowy jest zadziwiający wizualnie oraz eklektyczny muzycznie: łączy w jedno najlepsze i najbardziej fascynujące undergroundowe gatunki mające swoje korzenie bezpośrednio na przełomie lat 70' i 80'.

Podczas tegorocznej edycji "Return To The Batcave", podobnie jak w roku ubiegłym chcielibyśmy choćby na chwilę przenieść się w czasie do początku lat 80' i przybliżyć atmosferę panującą w legendarnym londyńskim klubie Batcave.

Jednym z głównych celów imprezy jest aktywna pomoc w tworzeniu i wspieraniu lokalnej sceny batcave / deathrock / post-punk / gothic-punk / coldwave, zespołów oraz DJ-ów.


Podczas imprezy zagrają zespoły:

Strange Dolls Cult (www.myspace.com/strangedollscult)
Strange Dolls Cult to jeden z ciekawszych nowych europejskich zespołów deathrockowych. Ta pochodząca z Wiednia kapela ma do tej pory na koncie jedną EP-kę wydaną przez Catastrophe Ballet Records, oraz sporą liczbę koncertów między innymi u boku takich formacji jak: Andi Sex Gang, No More oraz Cinema Strange, który to zespół jest też jedną z inspiracji dla Strange Dolls Cult. Wiedeńczycy mają jednak swój własny, o wiele bardziej punkowy styl, bez większego naciągania można porównać ich brzmienie do Sex Pistols coverujących Cinema Strange (lub odwrotnie).

Wieże Fabryk (www.myspace.com/wiezefabryk)
Wieże Fabryk, to jeden z czołowych zespołów nawiązujących swoją muzyką bezpośrednio do dokonań polskiej zimnej fali lat 80' i takich kapel jak Siekiera, 1984, Made In Poland, czy Madame. Wieże Fabryk to prawdziwa sceniczna bestia - rewelacyjne połączenie energii i klimatu oraz wchodzące w głowę, oszczędne w formie, ale mocne w wyrazie teksty.


Po koncertach imprezę do upadłego poprowadzą:

delirium (Strange Dolls Cult)
chesnokov (Gothoteka)
mss
woodraf


Start: 20:00
Bilety: 18zł


Miejsce:
Klub "Strefa Zero"
ul. Ruska 47 / 48 A


LastFM: www.lastfm.pl/event/1215001+Return+To+The+Batcave
------------------------------------------------
[PM]

Pages:
1