AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
31.10 | NO!SESSENCE feat APEX [UK] | DISCRETE - Warszawa
Pages:
1

bizibio

bizibio

Registered
Writen at: 2009-10-25 17:17:45
#6194
W Halloweenową noc zapraszamy na czwartą odsłonę♦ [size=18]31.10.2009 | DISCRETE | WARSZAWA[/size]
♦ [size=24]APEX | UK [/size] [size=18]- Lifted Music, Hospital Recordings[/size]
supported by:
♦ Acid - Neurologists - Zduńska Wola
♦ mi-ka | Name | I/O - AD!HD - Wawa

wizualizacje:
♦ VJ Heavy - 3miastono!sessence to świetna okazja do poobcowania z niskimi tonami elektroniki na najwyższym poziomie. Gwiazdą czwartej odsłony cyklu będzie Apex, producent sygnowany obecnie znakiem takich wytwórni jak: Hospital Recordings czy Lifted Music.


Gwiazda 4 odsłony no!sessence:

[size=24]APEX | UK [/size] [size=18]- Lifted Music, Hospital Recordings[/size]
Rob Dickeson a.k.a. Apex na scenie klubowej gości już kilka dobrych lat. Niegdyś znany jako Unknown Error wydawał dla takich wytwórni jak Renegade Hardware, Moving Shadow, Defcom czy Horizons.
Po trzech latach tworzenia połamanych brzmień pod aliasem Unknown Error zdecydował się na karierę solową. W 2007 roku debiutował dobrze przyjętym kawałkiem The space between feat. Ayah, wydanym przez Hospital Recordings, którym też od razu trafił do pierwszej dziesiątki klubowej listy BBC Radio1.
Dalsza kariera Rob’a to ogromny sukces albumu Wall Of Sound wydanego nakładem pionierskiej wytwórni Lifted Music. Do dnia dzisiejszego, wszystkie cztery utwory z tego albumu: Hench, In Motion, Nowhere To Run, Same Old Blues są perełkami wśród nowych brzmień drum’n’bass, cenionymi zarówno przez fanów na całym świecie jak i największe ikony gatunku.
Każda kolejna produkcja, chociażby Falling, By The Way, Emo Funk, Breathe czy remix Just One Secondo – London Electricity, wydany przez Hospital Records, są dowodem na niezwykły talent producencki Rob’a.
www.myspace.com/apexmusikSupport:
Acid - Neurologists - Zduńska Wola

Cokolwiek nie można by o nim powiedzieć, jest tą lepszą stroną zarządzania DNB.PL. Zakochany w wiekowych produkcjach coraz to bardziej zapominanych artystów, szerzy swoją pasję spełniając się na różnych imprezach w całej Polsce. Gra różnorodnie, od głębokich atmosferycznych numerów (Mav, Electrosoul System, Future Engineers, ASC, Autumn) i parkietowych rollerów (Sonic & Silver, Kosheen, Matrix, Genom), po cięższe techniczne brzmienia (Bad Company, Ed Rush & Optical, Decoder & Substance, Future Cut, Stakka & Skynet, Calyx, Cause 4 Concern). Organizator i współorganizator sporej liczby imprez drum&bass w naszym kraju.
www.myspace.com/acidisemo

mi-ka - AD!HD - Wawa

DJka, reporterka internetowa i promotorka. Swoją fascynację drum'n'bass rozpoczęła około 1997 roku. Wówczas, urzeczona niezwykle energetycznymi brzmieniami w audycji radiowej postanowiła dogłębniej poznać ten gatunek muzyczny, który tak wiernie odzwierciedlał jej naturę. Przez lata obserwowała lokalną scenę drum'n'bass i odkrywała brzmienia połamanej muzyki. Swoją przygodę z miksowaniem rozpoczęła w roku 2004, a niecały rok później trafiła po raz pierwszy za klubowe gramofony. Grywa w większości znanych punktów na klubowej mapie Polski. Miała także przyjemność zagrać w Szwajcarii na cyklicznej imprezie o nazwie Drum and Bass Rotation. Choć jej pierwsze DJskie kroki zdominowane były głębokimi, syntetycznymi brzmieniami, obecnie w swoich setach przeplata różne nurty drum’n’bass, począwszy od inteligent dnb, jazzstep, drumfunk, liquid funk, przez techstep i neurofunk po darkstep oraz techno-DNB. Natura poszukiwaczki najbardziej inspirujących brzmień nie pozwala jej przywiązać się do żadnej wytwórni ani artysty. Jest nieskończoną miłośniczką czarnych płyt, bezkompromisowo ceniąc winyl ponad CD. Mi-ka należy do stołecznego kolektywu AD!HD, w którym wspólnie z kolegami Name’em oraz I/O regularnie realizuje szereg jednorazowych jak i cyklicznych projektów imprezowych spod znaku drum'n'bass. Do najważniejszych cyklicznie organizowanych imprez zaliczają się takie projekty jak noisessence, Warsaw Bass Battle czy Deathmatch Dark'n'Bass, realizowany we współpracy z grupą grającą drum’n’bass na żywo - Jabba Finasky. Od grudnia 2007, wraz z Kwazarem (Bass Brigade) organizuje cykl sesji instrumentalno-DJskich Drummin Jammin, zapraszając do wspólnych improwizacji muzyków i wokalistów z całego kraju. Mi-ka należy do Junglistic Sistaz, międzynarodowego projektu skupiającego kobiety miksujące, produkujące i promujące drum'n'bass. Od jesieni 2008 współtworzy również pierwszy polski, drum’n’bass’owy tercet DJski kobiet o nazwie Threesome Divas, do którego należą także Push oraz Roxxx. Oprócz DJingu znana jest także jako reporterka internetowa realizując się głównie w przeprowadzaniu wywiadów z producentami i DJami światowej sceny drum'n'bass, które to realizuje w ramach współpracy z vortalem electronicmusic.pl.
www.myspace.com/dj_mika

Name - AD!HD - Wawa

Od najmłodszych lat interesował się muzyka. Pomimo tego odnalezienie gatunku, który wywołał w nim pełną fascynacje, zajęło jednak trochę czasu. Szkoła muzyczna szybko mu się znudziła. Trochę dłużej trwała nauka gry na gitarze elektrycznej, ale przy braku większego zaangażowania, po kilku latach, również i ten instrument został odrzucony. W życiu otarł się chyba o wszystkie możliwe gatunki muzyczne (o niektórych lepiej nie wspominać), ale dopiero dzięki drum'n'bass odkrył swoja prawdziwa pasję. Do tej fascynacji połamanymi beatami przyczynił się w dużej mierze jego dobry przyjaciel DJ Notion - Londyńczyk, mieszkający kilka lat w Polsce. On też sprowadzał dla Name'a pierwsze płyty odwiedzając od czasu do czasu rodzinne miasto. Od tamtej pory kolekcja czarnych płyt zdążyła osiągnąć znaczne rozmiary. Znaleźć w niej można utwory prawie każdej odmiany d'n'b, dobierane starannie pod katem dużej zawartości energii, której nie da się nie odczuć słuchając jego setów.
www.myspace.com/djname_pl

I/O - AD!HD - Wawa

I/O zaczynał kilka lat temu od grania drum’n’bass to tu, to tam. Pierwsze kroki stawiał za gramofonami warszawskiego klubu New Deep, gdzie w tym czasie swoje korzonki zaczynała zapuszczać ekipa znajomych, nazwana później AD!HD. Mniej więcej dwa lata temu zaczął kierować się w stronę energetycznego, przepełnionego basem breakbeatu, co też do końca nie pozwoliło mu zrealizować się muzycznie… do czasu odkrycia dubstepu, którego tempo i stylistyka najbardziej mu odpowiadają. Lubi zaskakiwać stylistyką tworząc harmonijną całość brzmienia swoich mixów, stąd na jego sety składają się kawałki z bardzo różnych gatunków muzyki - poprzez dominujący dubstep, house, electro, garage, drum'n'bass oraz breakbeat w najróżniejszych formach. Jego zainteresowania oscylują także wokół produkcji muzycznej.
www.myspace.com/iopl

VJ Heavy - 3miasto

Heavy zaczął świecić na początku 2006 roku. Pierwszymi jego imprezami były Nightcore w Sopockim Sfinksie. Jego materiały charakteryzuje specyficzna estetyka: chaos, szybko zmieniające się, ale zapadające w pamięć obrazy za pomocą, których stara się stworzyć wizualizacje pasujące do atmosfery imprezy. Najlepiej czuje się przy dźwiękach takich jak drum'n'bass, techno, core czy progressive. Stara się przyciągnąć wzrok klubowicza prezentując materiały ukazujące różne treści: od kontrowersyjnych, spływających krwią scen, poprzez nietypowe ujęcia otaczającej rzeczywistości, aż po dowcipną grę wizualnych skojarzeń. Wszystko oczywiście musi współgrać z muzą, ludźmi i klimatem. Wizualną stronę imprez przygotowywał dla takich wykonawców jak: Spor, Chris Renegade, Panacea, Ely Muff, Miss Red Flower, Dave the Drummer, Vicious Circle, Wasp, Mutated Forms, Prolix, BTK i wielu innych.
www.myspace.com/vjheavy
klub: DISCRETE, Nowogrodzka 11, warszawa
start: 22:00
wstęp:[size=18]25 zł (rezerwacja przez mail klubowy club@discrete.pl) rezerwacje ważne do godziny 23:30 | 35 pln pozostali [/size]
Zapisy przez email do 29 października. W tytule maila podajemy "noisessence, imię i nazwisko"Zapraszamy.
------------------------------------------------
[PM]

Pages:
1