AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Ceremony I Visions in Clouds I Blokowisko
Ceremony I Visions in Clouds I Blokowisko  - Warsaw, Chmury
Beginning: Thursday 2019-04-18 20:30
End: Thursday 2019-04-18 23:30
Entry fee: ???
Www: Watch
Author: carpenterk
Category: Concert
Chmury

Poland
Warsaw
11 listopada 22 street
~ U n i c o r n booking & mindfucks zaprasza ~

...na ceremonię (sorry) podczas której odprawimy rytuał ofiarowania naszych uszu bożkom shoegazu & post-punka. może weźcie zatyczki. a może będę miała parę.

Ceremony [USA]
// shoegaze / post-punk //

Dronujące linie basu, świdrujące w uszach gitary, żywa perkusja i intensywne wokale. Nic nie jest tu uśrednione – Ceremony operuje skrajnościami. Przester na najwyższej częstotliwości. Feedback i biały szum. Wokale na poziomie szeptu. Specjalnie (wiadomo). Są głośni!

Ceremony to John Fedowitz, dawniej członek zespołu Skywave, który narobił dużo szumu na amerykańskiej scenie shoegazowej. Johnowi w graniu towarzyszy obecnie jego żona Sandra. Po pięcioletniej przerwie, w czasie której John wspierał na scenie skład A Place to Bury Strangers Ceremony wraca do grania na żywo.

W zeszłym roku Ceremony wydało swój piąty długogrający album zatytułowany East Coast. 10 piosenek, które nie znalazły się na płycie dostępna jest wyłącznie w wydaniu kasetowym, zatytułowanym "Darling".

VIDEO "Sunglass girl":
https://www.youtube.com/watch?v=qpBP8cyuBW0
AUDIO:
https://ceremonyeastcoast.bandcamp.com/

Visions In Clouds [CH]
// post-punk / new wave //

VIC to pochodzący z Lucerny kwartet grający mieszankę post-punka i nowej fali. Ich muzyka, oparta o meandrujące partie gitar i refleksyjne teksty, stanowi swoisty hymn bezimiennej generacji. Tożsamość i poczucie izolacji to główne tematy ich twórczości, która znajdzie swojego odbiorcę w każdym, kto utracił poczucie upragnionego sensu.

W październiku zespół wydał drugi album długogrający – "what it there is no way out", wydany przez paryski label Icy Cold Records.

VIDEO "Winter":
https://www.youtube.com/watch?v=l2j7ZOw_j_4
AUDIO:
https://visionsinclouds.bandcamp.com/

Blokowisko [WWA]
// post-punk / coldwave / industrial //

Blokowisko to duet w składzie Maciej Jurga (gitara, wokal) i Cezary Zieliński (instrumenty klawiszowe, elektronika). Brzmienie zespołu wywodzi się z post-punkowych ruchów lat osiemdziesiątych, a w ich muzyce można znaleźć elementy takich gatunków jak cold wave, synth pop, muzyka industrialna czy nawet neofolk. Grane przez nich utwory mają zróżnicowany klimat i brzmienie, zawsze są jednak podszytę chłodem i smutkiem, nawet gdy na pierwszy plan przebijają się taneczny rytm i ciepłe syntezatory. Ich muzyka to historia alienacji i samotności w zaludnionym mieście, gdzie mimo pozornej bliskości i obecności innych ludzi, których każdy ruch słyszalny jest przez cienkie ściany oddzielające mieszkania, człowiek funkcjonuje jako odizolowana jednostka, która z otaczającymi go innymi ludźmi nie wiążą relacje inne niż przestrzenne, która tylko przypadkowo znajduje się obok innych, nie wiedząc o nich nic poza podsłuchanymi przypadkiem fragmentami rozmów, oglądanych programów telewizyjnych czy słuchanych audycji radiowych, która żyje sama w betonowej klatce, sama z jej życiem wewnętrznym, uczuciowym i problemami dnia codziennego.

We wrześniu 2018 roku wydali debiutancką EP-kę pod tytułem tożsamym z nazwą grupy.

https://blokowisko.bandcamp.com/

tax: 20 unicorns