AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Dead Tour - Das Moon X C.h. District
Dead Tour - Das Moon X C.h. District  - Sosnowiec, VHS
Beginning: Friday 2017-04-21 20:00
End: Friday 2017-04-21 23:59
Entry fee: 20zł - 25 zł
Www: Watch
Author: carpenterk
Category: Concert
Place:Poland, Sosnowiec, VHS (MAŁACHOWSKIEGO 24)
Koncert promujący najnowszą płytę zespołu DAS MOON: "Dead".

LINE UP:
1. c.h.district
2. Das Moon

BILETY dostępne w klubie:
przedsprzedaż 20 zł
w dniu koncertu 25 zł


O ALBUMIE
We are not DEAD. "DEAD" is a new beginning
Das Moon przedstawia wyczekiwaną przez fanów trzecią płytę pt. "Dead" – 40 minut muzyki, 10 utworów, utrzymanych w estetyce electro i synth-pop dopełnionej nowofalową harmonią oraz charakterystycznym i poruszającym wokalem zjawiskowej Daisy K.
"Dead" eksploruje mroczne i zimne rejony elektroniki, ubarwia je przebojowym synthpopem. Dominują brzmienia syntezatorów analogowych, wirtualnych i potężne basy. To także zmodyfikowane gitary, charakterystyczne brzmienia perkusyjne oraz niepokojące sample z dźwiękami otoczenia. To przede wszystkim rozliczenie z przeszłością. "Dead" sięga do emocji, które zazwyczaj chowane są głęboko na dnie, do narkotycznych początków miłości, do jej końca i pożegnań, do podniecenia, euforii i strachu, do szaleństwa i wewnętrznej pustki. "Dead" wyznaje miłość i ironicznie komentuje sytuacje z życia codziennego. "Dead" to nowy początek.

W dwóch utworach gościnnie na saksofonie zagrał Tomasz Świtalski, członek legendarnych zespołów Kryzys i Brygada Kryzys. W ten nietypowy dla elektroniki sposób Das Moon składa ukłon polskiej muzyce alternatywnej i reprezentowanym przez nią ideałom wolności.

Producentem albumu "Dead" jest ponownie Paweł Gawlik (Paul Gavlic), finalne brzmienie i mastering są dziełem zdobywcy Grammy 2014 Jacka Gawłowskiego (JG Master Lab).

Album "Dead" jest kontynuacją współpracy wydawniczej zespołu z wytwórnią Requiem Records, która od 20 lat konsekwentnie opowiada się po stronie muzyki ambitnej i wspiera najciekawsze poszukiwania polskich twórców.


O ZESPOLE
https://www.facebook.com/dasmoonband
Das Moon tworzą Daisy Kowalsky – wokalistka i autorka tekstów (poetka Kamila Janiak) oraz dwóch muzyków i producentów DJ Hiro Szyma (syntezatory, perkusjonalia, a także cover art albumów) i Musiol (syntezatory, gitara oraz wizuale koncertowe i produkcja teledysków).

Zespół powstał w 2010 roku. W 2011 ukazał się debiutancki album "Electrocution" (wyd. Polskie Radio / Warner), a w 2014 jego następca "Weekend in Paradise" (wyd. Requiem Records / Sonic). Das Moon promowało je trasami koncertowymi w Polsce i za granicą. Ma na koncie koncerty na festiwalach Mayday w Katowicach (edycja specjalna z okazji 15-lecia imprezy, w katowickim Spodku), Open'er w Gdyni, Castle Party w Bolkowie, Electronic Beats w Gdańsku czy Wave Gotik Treffen w Lipsku. Zespół dzielił sceny z takim artystami, jak James Blake, Jazzanova, Squarepusher, De/Vision, Camouflage i Front Line Assembly.

Przed powstaniem Das Moon, od 2002 do 2010 roku, Musiol i DJ Hiro Szyma prowadzili kolektyw muzyczny i artystyczny Rh+ [Audiowizualna Grupa Przyjaciół], który wydał 3 albumy, a swoje koncerty multimedialne prezentował m.in. na festiwalach muzycznych i teatralnych w Polsce, Niemczech, Austrii i Włoszech. Pierwszymi inspiracjami dla muzycznych kreacji Das Moon były elektroniczne, industrialne, syntezatorowe i gitarowe brzmienia takich zespołów jak Kraftwerk, Pink Floyd, Einstürzende Neubauten, Depeche Mode, The Prodigy i Sonic Youth. Na bazie tych doświadczeń powstało oryginalne, współczesne brzmienie zespołu, które teraz Das Moon prezentuje na płycie "Dead".

#DasMoonDead