AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
King Dude + Drab Majesty
King Dude + Drab Majesty - Warsaw, Pogłos
Beginning: Saturday 2017-04-22 20:00
End: Saturday 2017-04-22 23:00
Entry fee: 55 pln / 65 pln / 75 pln
Www: Watch
Author: carpenterk
Category: Concert
Place:Poland, Warsaw, Pogłos (Burakowska 12)
bilety kolekcjonerskie w cenie 55zł na http://pwevents.pl/bilety/king-dude--proxima-warszawa/452/60

Szanowni Państwo!
Ze względów logistycznych warszawski koncert King Dude z dnia 22 kwietnia zostaje przeniesiony do klubu Pogłos przy ul. Burakowskiej 12. Zakupione bilety zachowują ważność, ewentualne zwroty w miejscach zakupu.

King Dude
Gość specjalny: Drab Majesty
+ Them Pulp Criminals
22.04.2017, g.20:00
Pogłos [sala_czarna], Warszawa
Bilety:
55 pln http://pwevents.pl/bilety/king-dude--proxima-warszawa/452/60
65 pln - Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl
75 pln - w dniu

Album o wymownym tytule "Sex" wydany został 28 października 2016r. Pełen pokręconych, nierzadko biograficznych wątków, wprowadza słuchacza do mrocznego świata dekadenckiego rocka. Płyta składa się z 11 numerów i nieco zaskakuje rock’n’rollową energią. Nie zabrakło jednak ochrypłego wokalu i dostojnych gotyckich akcentów tak uwielbianych przez fanów Cowgilla.
"Sex" to mroczna podróż po najciemniejszych zakątkach umysłu przesiąkniętego amfetaminą i whiskey. Czy zdecydujecie się w nią wyruszyć?

DRAB MAJESTY - new wave, goth, mid-fi, dark wave, folk

Drab Majesty to solowy projekt Deb DeMure’a, androgynicznego alter ego, pochodzącego z Los Angeles muzyka, Andrew Clinco. Dzięki kombinacji pogłosu zalanych gitar, synthowej linii basu, charakterystycznych wokali i rytmicznych uderzeń w perkusję, ten projekt to odejście od wszystkich dotychczasowych dokonań muzycznych Clinco, jako perkusisty Marriages czy Black Mare. Drab Majesty elokwentnie łączy klasyczny new wave lat 80-tych i wczesne 4AD z futurystyczną oryginalnością. Na koncie mają LP "Careless" wydawany, łącznie z reedycjami, aż trzykrotnie przez wytwórnię DAIS Records. W 2016 światło dzienne ujrzały utwory "39 by Design" oraz "Who Taught You How to Love" nagrane z King Dudem i "Only a Mime". Drab Majesty koncertował z takimi artystami jak Psychic TV, Clan of Xymox, The Frozen Autumn, Prayers, King Dude czy ich koledzy z wytwórni, Youth Code.

FFO: Psychic TV, Doxa Sinistra, John DiVola, Pat O’neill, IASOS, Youth Code
https://www.facebook.com/drabmajesty/
https://drabmajesty.bandcamp.com

THEM PULP CRIMINALS

Nie mają w sercach Boga, bo nie on okazał się być miłością. Zapomniał o niej, przepił, przegrał w karty w podrzędnej krakowskiej spelunie, gdy przy stole siedział On. Stary znajomy spod ciemnej gwiazdy, Lucyferem zwany. Teraz to on jest miłością. Przekonajcie się, bo debiutu Them Pulp Criminals nie kochać się nie da. Them Pulp Criminals to rezultat dżentelmeńskiej umowy pomiędzy wokalistą Tymkiem Jędrzejczykiem (Ragehammer, Exmortum) i kompozytorem Igorem Herzykiem. Obaj od lat tworzą w Krakowie – mieście scen, knajp i rynsztoków; poetów, pijaków i kurwiarzy, od dawna spowitym smogiem artystycznej bohemy. Dotychczasowy, awanturniczy bagaż doświadczeń skłonił ich do obrania zupełnie nowej muzycznej ścieżki. Piosenki Them Pulp Criminals rezonują podupadającym duchem Krakowa. To dark-folkowe opowieści z otchłani widzianej oczami samotnika, historie o dekadencji, namiętnościach, krwi oraz siarce, podane z klasą i zaśpiewane szarmancką frazą. Lucifer is Love to zaproszenie do świata, który powinien odrzucać a mimo to fascynuje. Jeśli na Brackiej wciąż pada deszcz, to dlatego, że Bóg na niebiosach opłakuje swój upadek.

FFO: The Coffinshakers, Johnny Cash, King Dude, Danzig, Siouxie and the Banshees
www.thempulpcriminals.bandcamp.com
www.facebook.com/thempulpcriminals