AlterNation - music magazine about Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave and more
Return To The Batcave: Sierpien + Hyoscyamus Niger + Nacht Und Nebel
Artist:

Last topics on forum:

! EVENT SUPPORTED !

Return To The Batcave: Sierpien + Hyoscyamus Niger + Nacht Und Nebel - Wrocław, CRK
Beginning: Saturday 2015-04-25 20:00
End: Sunday 2015-04-26 05:00
Entry fee: 20 PLN
Www: Watch
Author: woodraf
Category: Concert + party
Place:Poland, Wrocław, CRK (ul. Jagiellończyka 10c)
Return To The Batcave

1984% Zimna Fala

Kolejna impreza Return To The Batcave odbędzie się 25.04.2015 we wrocławskim Centrum Reanimacji Kultury czyli po prostu kultowym CRK.

Return To The Batcave to impreza na której usłyszycie najbardziej dziwaczną i szaloną muzykę z kręgu określanego jako batcave, deathrock, gothic-punk, post-punk, coldwave, synth-punk oraz innych upiornych gatunków muzycznych których wspólnym mianownikiem jest słowo "art" oraz dobra zabawa.

Wczasie tej edycji zagrają dla Was zespoły:

Sierpien (post-punk / zimna fala, RU)

Sierpien to pochodzący z Moskwy zespół którego jedną z głównych inspiracji jest… polska zimna fala wymieszana z odrobiną anarcho-punkowego brudu. Ich debiutancki krążek "Zawsze Nasze" podbił serca rzeszy fanów chłodnych brzmień na całym świecie - został wydany w Stanach Zjednoczonych przez jeden z wiodących aktualnie dark / post-punkowy labeli - Mass Media Records, a także w naszym kraju przez Bat-Cave Prod. "Zawsze Nasze" to 9 chłodnych kompozycji przepełnionych pierwotną post-punkową energią, to także bunt przeciwko społecznemu zakłamaniu i kreowanemu przez propagandę światowi iluzji – minimalizm środków i dobitny przekaz. Muzyka Rosjan to bezpośrednie nawiązanie do ikon polskiej zimnej fali takich jak Ivo Partizan, Made In Poland, a w szczególności Siekiery – gdyby nie teksty w języku rosyjskim moglibyśmy się zarzec że mamy do czynienia z jednym z naszych rodzimych zespołów z lat 80'.

Hyoscyamus Niger (darkwave / zimna fala, PL)

Hyoscyamus Niger to narkotyczna mieszanka darkwave, elektronicznego brudu i psychodelii. Sami muzycy określają swoją muzykę elektroniczną psychodelą. Nie ukrywają swych fascynacji takimi zespołami jak: Depeche Mode, Nick Cave, The Cure, Joy Division, Bauhaus, czy też Recoil. Występy zespołu Hyoscyamus Niger to nie tylko typowy koncert, ale także prawdziwy magnetyczny performance. Absolutnie pierwsza liga!

Nacht Und Nebel (post-punk / coldwave, PL)

Historia Nacht Und Nebel sięga 2001 roku, punktem wyjścia do muzycznych poszukiwań była wspólna fascynacja członków kapeli wyspiarskim post-punkiem i nowojorską nową falą, a nazwa zespołu miała odzwierciedlać charakter wykonywanych przez grupę utworów - miała być mroczna jak noc i intensywna jak mgła. Na teksty zespołu składają się refleksje dotyczące funkcjonowania jednostki w społeczeństwie, obserwacje na tematy związane z codziennym życiem w betonowej dżungli, impresje na temat relacji towarzyskich i miłości, a czasem teksty te są zupełnie abstrakcyjne. Nacht Und Nebel to rasowa zimna fala made in Poland!


Po koncertach tradycyjnie odbędzie się afterparty do upadłego które poprowadzą dla Was:

DJane JadeJune (minimal, synth, coldwave, experimental electronic) (IT/GB)
DJane Novelty (post-punk, coldwave, 80') (PL)
DJ Mss (post-punk, deathrock, synth-punk) (PL)
DJ Woodraf (post-punk, batcave, synth-wave, 80') (PL)

Start: 20:00
Bilety: 20PLN

Adres: CRK, ul.Jagiellończyka 10c/d, Wrocław